Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Gjakova
  • Vendlindja:
  • Skivjan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Tetor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: popullore moderne tallava

Besnik Gjakova është këngëtar i njohur. Ai ka lindur ne fshatin Skivjan ne Komunen e Gjakoves, por jeton prej moshesh 3-vjeqare ne Gjermani. Filloi Karijeren e muzikes prej moshesh 8-vjeçare bashke me vellin e tij Bekim Gajkoven. Realizoi disa kenge dhe disa videoklipe.

Më datë 15 Maj 2015, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Zot Bema Hallall".

Më datë 22 Shkurt 2017, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Mos T'kisha Njoft".

Më datë 22 Qershor 2018, Besnik Gjakova publikon videoklipin "A Je Hala A Jo". Muzika e këngës u punua nga Armend Mustafa, teksti u shkrua nga Ejup Shabani.

Më datë 20 Korrik 2018, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Emrin Tim". Muzika e këngës u punua nga Armend Mustafa, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu.

Më datë 16 Mars 2019, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Kem Dashni", në bashkëpunim me Vjollca Hamitin.

Më datë 31 Mars 2019, Besnik Gjakova & Bekim Gjakova publikojnë videoklipin "Amanet".

Më datë 22 Korrik 2019, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Dasma".

Në vitin 2019, Besnik Gjakova publikon albumin "Dasma".

Më datë 5 Shtator 2020, Besnik Gjakova publikon videoklipin "Sa Gjynah". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist