Më mbaj mend (për 1 muaj)


Besnik Gjakova - Sa Gjynah
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Gjynah".
3. Video është e këngës "Sa Gjynah", por nuk këndohet nga Besnik Gjakova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Besnik Gjakova - Sa Gjynah  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Arti Rec

Komente

Asnjë Koment

05/09/2020

2020-09-05T17:00:10+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Sa Gjynah" kënduar nga Besnik Gjakova.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Sa Gjynah".
Videoklipi nga Besnik Gjakova i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Arti RecDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ero - Sa Gjynah

A je tu e pa ti qa mke ba
Ah sa gjynah
Dashnin me vra 2x
Tok edhe qiell bashk i ke baaa
Ti m’ke vra, ahh qa mke ba

Un ti kom fal krejt senet ty
E ti zemren ma ke thy
Qysh po menon me kon larg 2x
Kur zemren tem e ki ngat

Sa her je kan keq ti ngat m’ke pas
Sa her ke gabu prap ta kum fal
Fajin s’ta lo ty Faji o te un
Se t’besova shum tani mori fund

A je tu e pa ti qka mke ba
Ah sa gjynah
Dashnin me vra 2x
Tok edhe qiell bashk i ke baa
Ti mke vra,ahh qa mke ba

Majk - Sa Gjynah

[Majk:]
Bella, oh bella
Sa kom ondrru me t'pa ty
n'vello, o n'vello
Un tu ardh me t'marr
ti me vello t'bardh
Sa kom ondrru o une per ty...
per ni moment u ndam
mo kurr nuk u pam
e andrrat mbeten n'gjys

Ah sa po m'vjen mu inati
kshu mes neve e deshi fati
s'mujta me ty kurr me bo une paqe
ika e t'lash me lot n'faqe
dhe zemra vajton
edhe pse syni s'loton per ty jo
njerin qe deshta mas shumti deri dje
jo sot nuk e njoh

[REF.:]
A sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
A sa gjynah per ket dashni

[Butrinti:]
S'po du me t'lon faj n'faj,
As ti mos um le faj n'faj,
garant je tu plas n'vaj n'vaj,
E di qe shtire o me t'thane bye bye,
M'fal nese s'ti kom plotesu krejt deshirat
S'jena bashke po t'i deshiroj ma t'mirat
E kto gjynahe shpresoj kane mi la shirat,
Veç per ty pi djegi trandafilat.

Uh nanana sa gabime
Uh nanana zemra ime
Uh nanana sa gabime
Uh nanana zemra ime

[REF. Bashke:]
A sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
Sa gjynah per ket dashni
Sa gjynah, sa gjynah
A sa gjynah per ket dashni

Meda - Sa Gjynah

Shum dashni tuj qesh fillojn.
Po me lot perfundojn.
Tuj kujtu kohen e shkume.
Njerzit thojn ka qen e shkrume.

Sa Gjynah, sa Gjynah
Sjemi larg por smujm me u pa.
Sa Gjynah, sa Gjynah
Me u dasht e me u nda.

Sa Gjynah, sa Gjynah
Sjemi larg por smujm me u pa.
Sa Gjynah, sa Gjynah
Me u dasht e me u nda.

Shum dashni me gzim fillojn.
Me idhnim perfundojn.
E mbas ndarjes vujtjet vin
Kun mbarojn njerzit se din.

Sa Gjynah, sa Gjynah
Sjemi larg por smojm me u pa.
Sa Gjynah, sa Gjynah
Me u dasht e me u nda.(3x)
Më Shumë Këngë Nga Besnik Gjakova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë