Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Krajku - Nostalgji Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Mbrëm ne ëndër fluturova
nëpër qiell plotë kaltërsi
në një bregore zbrita t'pushoja
te nje lumë i bardhe plot freski

ecja vrap në rrjedhë të lumit
një ngrotësi ndjeva në gji
sapo mbrija te marashi
m'doli gjumi në etje e nostalgji

Kam një dëshirë një deshirë e kam
por e vonuar është i vonuar jam
kam një dëshirë sonte të pi ujë
në shadërvan

jo nuk du meshirë për meshirë nuk jam
po kështu vuaj unë nostalgji kur kam
mallëngjimet më behen ëndër
se i mërguar jam
Besnik Krajku
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/07/2013
Festivali: Kenga Ime 2014


Besnik Krajku - Nostalgji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nostalgji".
3. Video është e këngës "Nostalgji", por nuk këndohet nga Besnik Krajku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besnik Krajku:


Komente 0