Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Besnik Salihu

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Gjakove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Besnik Salihu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Besniku eshte lind ne fshatin Ujz te Gjakoves ne nje familje te thjeshte por te madhe. Deri me 14 Vjet ishte ne Kosov mandej erdhi me familje ne Zvicer ne kohen e luftes. Tani vazhdon te merret me muzike ne kohen e lire. Rrjedh nga nje familje muzikantesh, eshte i martuar dhe ka 2 vajza (Diellza dhe Gresa). Në vitin 2014, Besnik Salihu publikon albumin "Ta Dhash Zemren". Më datë 24 Maj 2019, Besnik Salihu publikon videoklipin "Jete, Oh Jete...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareTa Dhash Zemren (2014)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Butrint Rashiti

Besjan Gashi

Ardian Limanmera

Drilon Berisha

Labinot Beqiri

Erkan Musliu

Keli

Blerim Lutfiu (Beli)

Argeton Dervishi

Ylber Aliu

Tags: Besnik Salihu, Besnik Salihi, Besmir Salihu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet