A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Besnik Shateli - Nje Dite Maji


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

//

Song from the album:

"Nje Dite Maji"


Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Nje dite maji qe sonte e kujtoj
Permbi nje gure dy emra kisha shkruar
Edhe nje zemer me fjalen dashuroj

Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Atje ka lind edhe puthja jone e pare
Kaluan vite nuk e kam harruar
Kudo qe shkoj me vete un e marr

Ref.
Kudo qe je dua te jesh mir
Me ploteso vetem nje deshire
Lutu per mua dhe per dashurine
Lutu se endrat ikin me nuk vijn
(2 here)

Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Nje dite maji qe sonte e kujtoj
Ne mes trrishtimit e fika cigaren
Per te te thene se vec per ty jetoj

Kaloj un shpesh andej nga vendi vjeter
Por endra qe un thur nuk mund tani
Lotet e mi ngjajne me pika shiu
Yjet qe shikoj me ngjajn me ty

Ref.
Kudo qe je dua te jesh mir
Me ploteso vetem nje deshire
Lutu per mua dhe per dashurine
Lutu se endrat ikin me nuk vijn
(2 here)


Lyrics submited by Oti Shijak
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019