Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik - In Memory Of Xhiku Çela (Feat. Nori A.k.a Rrepisti623)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Zgjohem në mëngjes dhe uroj një dit të bukur
po ti o shoku im në hapsir je i zhdukur
shumë na mungon sa askush nuk e pranon
qënka dhimbje e madhe që nuk harrohet dot
jeton në një dhimbje kur humbet një shok
sa shumë do të doja të vija të takoja
kjo jet po na ndan larg po na mban
por unë e di shumë mirë ti nga lart po na shikon
shpresoj ta dëgjosh për ty këng apo jehon
tani je i lirë fluturon në hapsirë
larg nga kjo jet nga kjo jet e pështirë
për aq sa jetove me shpirt u mundove
të bëje diçka të mirë vetëm për ktë mendove
i bëj pyetje zotit pse të mori në rini
s'harrij ta kuptoj pse duhet të ishe ti
pëgjigje nuk gjej vetëm heshtje dhe zi.

Ref: Kjo këng është për ty për ty o shoku jon
kurr nuk t'harrojm do të mbetesh n'zemrën ton
ti me ne je për jet nga fillimi deri nfund
as vdekja nuk na ndan sado jeta na lëkund..(2x)

2: Pyes veten pse zoti duhet të të merrte
a mos ndoshta vall më shumë se ne të deshte
ti akoma kishe jetë kishe ëndrra për tjetuar
po fati kshu e deshti a ky fat i mallkuar
të largoj ty nga ne na la plagë që nuk shërohen
miku im i ngusht ato dit jo nuk harrohen
e sado që unë përpiqem të harroj atë që ndodhi
kujtimet s'më lën rehat dhe pse zoti ty të zgjodhi
që tjetoje në parajs unë nuk dua ta pranoj
dhe pse një zë po më thotë zotin t'mos ta kundërshtoj
humbja e një miku qënka humbje që s'durohet
për sa kohë do tegzistoj miqësia do m'kujtohet
kohën ta kthej pas historin që ta ndryshoj
po ajo që po m'sundon e pa mundur ta ndaloj
lamtumir o miku im shpresoj të më dëgjosh
për aq kohë sa do t'marr frym në zemrën time do t'jetosh....

Ref: Kjo këng është për ty për ty o shoku jon
kurr nuk t'harrojm do të mbetesh n'zemrën ton
ti me ne je për jet nga fillimi deri nfund
as vdekja nuk na ndan sado jeta na lëkund....(3x)....


Ky tekst u dërgua nga  Repisti623



Besnik
Publikimi: 28/11/2011


Besnik - In Memory Of Xhiku Çela
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "In Memory Of Xhiku Çela".
3. Video është e këngës "In Memory Of Xhiku Çela", por nuk këndohet nga Besnik.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0