A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bessi
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
Music genres: Hip-Hop

Bessi is a popular singer. BESSI (Besmir Gjyli) udheton ne Hip-Hop-in Shqiptare. Ai ngriti "SCARFACE PRODUCTIONS" ku filloje te prodhoje muzike te mirfillte per tregun shqiptare. 1 Dhe i vetmi i paperfshire ne asnje skandal te mirnjohur si kopjimi i kengeve ne internet dhe ripunimi i tyre. Ka bashkpunuar me: Krimineli, JR, Blazer, LLeDU, si dhe me te gjithe kengetaret qe menaxhon dhe promovon Scarface PRODUCTIONS: MC-G, ANDONE, GUCCI, LITO, DODA etj.

Në Prill 2005, Bessi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Hey Hey".

Ne Vitin 2010 nxjerr albumin "RED ARMY", nen logon e ALBATRADE PLUS bashkangjitur me Videoclipin LET's RACE.

Më datë 9 Qershor 2011, Bessi publikon videoklipin "Si Shigjete", në bashkëpunim me Vis Shkodra & Lito.

Në vitin 2011, Bessi publikon albumin "Funeber".

Në vitin 2011, publikon videoklipin e dytë me logon e MAXPRODUCTION, i cili titullohet "SI SHIGJETE" FT VIS SHKODRA & LITO.

Më datë 30 Korrik 2012, Bessi publikon videoklipin "Cilesia E Pare", në bashkëpunim me Gucci.

Më datë 13 Korrik 2013, Bessi publikon videoklipin "Let's Race", në bashkëpunim me Lito, Andone & Guci.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  ermal  

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019