Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bessi - Perballe Nesh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballe Nesh".
3. Video është e këngës "Perballe Nesh", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bessi - Perballe Nesh  (Feat. Mc-g)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Funeber"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Mc-G

07/11/2011

2011-11-07T19:06:08+00:00Intro
Say hello to my little friend///
Duhet me marre fryme nket rrep shqip/

Vers 1(Bessi)
Kur e mar iniciativen gjithshka mund te shperthej/
Ma i keq se uragani klani pa pregatit mund te gjej/
C'kap i rrotulloj c'shoh i hipnotizoj/
Shtoj plot arogance pa tpyt me stil t'imponoj/
Get on the ride aitwest side ait/
Click clack ait bessi is going hiii/
Tu djeg situaten si cunat flete hashashi/
Nisem kadal nalt si plumat e nje kallashi.../
Mire thone ku me pas ma mire se respekti flake/
Une shtoj zonin ata harxhojne benzinen per c'do nate/
Po digjet tymi bessi e di qe ka obligime/
Real shit per gjith gangsterrat e mi ska me leshime/
Deklaroj se ska ma mire se me ata/
Qe shofin nsy shok e te thone ca ka/
Ca ke qe shef pidhnone ca spo t'shkon drejt/
Bang bamg turive tka ardh koha me flejt/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/

Vers 2 (MC-G)
Ndrysho kjo muzik vetetimat tbojne prit/
Mc-g ndron taktik vej I permbi pik/
Dallendyshet ne largim po m'vijn verdall/
Bo me m'dal perball i boj me pas mall/
Per me dal para meje duhet me mar leje/
Per me ardh nga kto zona se kto sjan per barbona/
E djekim situaten si cunat flet hashashi/
Nisna nalt nalt si plumat e 1 kallashi/
Si me qen apashi kontrollojm terrenin/
Scarface n'maj nuk ta bo mo veni/
Duhet pun duhet bole t'forta si ky sen/
Sduhet me nejt kot duhet me honger si qen/
Me 'tkap me t'pre copash mos me pa se nga me lujt/
Kur ke vec fjal t'kota djali ma mir shuj/
Se fjal't e mia per shum njerez jan ispirim/
Kur mc.g ka legjenden per frymzim/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/

Vers 3 (Bessi)
Kam cudi plot nvete kur dyshojne ne aftesite e mija/
Duket se i kane lone ment/ i ka leshu dija/
Prototipat laskara/ Laskara kane me met/
Leshojne kunja indirekt/ a Thu se kunjat si kom cek/Ti
Plac nvedi shok/ ske byth per ket koke/
Munesh me fol sa e dush kot/emrin pse se rrok/
A thu se sta nin /une them se ske fuqi/
Se rrok se ske munci/ se nemer tat une kam dhi/
Producenta shurrana/ Kopjus amerikane/
Sa te doni sfidoni rri nkome kurr nuk rrezona/
Nuk krahasona si dita me naten/
Se kam hunen e madhe shok nuk prek kurre disfaten/
Kam shok me vete japim doren per bese/
Smajme shok per kafe se vin ka tjeter shtrese/
interes nmes ska/ bashke 1 dhe ne bela/
Bela per ne ska/kush ka i shshshsh nta/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1
Më Shumë Këngë Nga Bessi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet