Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Gangrena  (Feat. Gucci)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Funeber"

Komente

Asnjë Koment

07/11/2011

2011-11-07T18:06:25+00:00Vers 1 (BESSI)
Shume vet e din qe ky lloj rrepi sekziston ma/
Per ket pune po kthena qe njerzia tfilloj me pa/
Se u bone vite qe ngjojne shite tipa te pa edukum/
Inspirojne fryme tkeqe jane prodhimi skadum/
Ja vej vulen kushdo te kthehet le tmenojne qe eshte rracizem/
Ky lloj sekti i pavedishem eshte i keq per shqiptarizem/
Se besa plot njerz jane lodh tu ngju rrena/
Bota ka nevoj per politike qe nuk ndjell gangrena/
Pik ksaj teme per ata qe lane pikpytje/
Sem tremet syni edhe pse ka me pas dyndje/
Kan me u cu me kuvendu planin bashk tu hartu/
Si me ja bo ksaj kollone tritolin ku me ja vu/
Vallai tbojne ca te dojne se jam 28 fi/
Cmenduri me nodh une prap nkome rri/
Amanetet kur ti lojne sduhet me i marre me vete/
Kshuqe ndersa kocka te trretet leshoj te verteten deri ne piken e funit/

Ref 2
Se gjithmone duhet me dit jeten tone qysh e bo/
Ne mnyren si ec nrruge mnyren si meno/
Gjithshka varet nga ti/Gjithshka shkruhet nga ti/
Per gjithshka ca ke bo ke me dhone llogari/

Vers 2 (GUCCI)
Si fillimi heres se pare ti noshta nuk e mban men man/
Por e ke marre nje nxitje nga ky rrep qe te cmen/
Nuk e marrin mundimin kot se kena dhe plot/
Qe per veshin tat ja vlen mother fucker ti e ndjen/shume veta i ha permren/
Kur shofin se SCARFACE mbin ne sken po shkelqen man/
Hajde dhe ti mren se ktu ka plot ven per te gjithve ju ata qu ju pelqen/
E neqoftese refuzon neve prap nuk na e ndjen/
Kom potence e prezence se ket rrep e boj grenxe/
Dhe pse bojne konkurence por me ne kane diference/
Avantazh kom rezistence vargje plot me influence/
Masi dalin nga scarface prekin gjith ate audience/
Masanej interpretohen dhe vleresohen nga ju/
Per mos me thone me pak ca kane tjeret me shume nga mu/
Se po me marojne gishtat per ato vite qe kam rrepu/
Se besoj eshte tu me tepru por se boj se e du/

Ref 2
Se gjithmone duhet me dit jeten tone qysh e bo/
Ne mnyren si ec nrruge mnyren si meno/
Gjithshka varet nga ti/Gjithshka shkruhet nga ti/
Per gjithshka ca ke bo ke me dhone llogari/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1
Më Shumë Këngë Nga Bessi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet