Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bessi - Funeber

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Funeber".
3. Video është e këngës "Funeber", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bessi - Funeber  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Funeber"

Komente

Asnjë Koment

07/11/2011

2011-11-07T17:53:22+00:00VERS 1(BESSI)
Ne ajer tymat e gomes permes asfalltit Tirones/
Me vedi bekimin e nones ushtari ma i mire i ksaj zones/
Hap syte permes terrin drejt ferrit pernat tu sill/
Fryma gangsterrit hap tmerrin kur fjale fillon tu vill/
Sa tjem i pist Desert Eagle best friend/
Ne black list Scarface ne mes tyre gjen emrin tem/
Ste vlen as fama as nomi kur nisem vi si tsunami/
Sta heq stresin duhani as bari kshuqe nzemer vloni/
se bessi ne ket mes fresh mind sjell perdit/
Gangrene per rrepista qe mezi hyne rrine ne bit/
Tzite mrapa boj hije kane marre dije/Problem/
Ne poste drejtuse per qarkulllim shije tipi ka zone ven/
Tash vone per me prek djeg direkt nxeht/
Kur goja ma shume se cduhet flet token prek/
Je rrenc sje i vertete ta ftofim faqen e nxehte/
Tvej shenje e te them shnet batchhh/

REF 2
Gjithshka bohet e madhe kur lehte spreket/
Sjell diten e re qe e vjetra ne paqe te prehet/
Rritna dita dites presim sfiden tjeter/
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/
(Funeber)*3
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/

VERS 2(BESSI)
Nder vite kam sjell rrep te eger per njerz te eger qe nin/
Ket lloj muzike nga tirana ne prishtine/Bi/
Baza treja me prerje HQ Fantastic/
Super sick flow perfect i shoot like automatic/
Muzika jeme funeber sjell ondrra ndjellse per vdekje/
Per cdo qen artist qe hapet mahet per lehje/ee
Shifi producentat qe mcifen nxehen mes vedit/
Pse kshu lloj bitash qe sjell bessi sba mo interneti/
U fiken u prishen marrveshjet tregu eshte kolaps tash/
Flliqsinat amatore ngelen ne klas hapat hedhin mrapsh/
Normal manekenat jane per pamje jo me u prek/
I vesh i zhvesh kur tme cohet jane thjesht trup ne zemer kane vdek/
Kan me u dasht rreth 100 vite qe ky lloj soundi te ridegjohet/
Qat'her kur nzemer djalit gjaku im te trashgohet/
Edhe kur ti them lamtumire kesaj bote ke me pas malle/
Njerzit qe lejn shenj lindin dhe vdesi rralle/

REF 2
Gjithshka bohet e madhe kur lehte spreket/
Sjell diten e re qe e vjetra ne paqe te prehet/
Rritna dita dites presim sfiden tjeter/
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/
(Funeber)*3
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1
Më Shumë Këngë Nga Bessi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet