Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bestway - Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


1

U mundova
mundohem ta kthej kohen pas
Ne mendje t`takova
te takoj une per nje qast
Imazhi i vjeter
imazhi mbeti larg
Koha fluturon,nuk te jep nje tjeter rast

Per ty tash une jam
per ty tash une jam asgje
Tek tjeret une vlej
tek tjeret une vlej me shum
Dhe qdo gje per ty
dhe qdo gje per ty qe bej
Te largon me shume,te largon me shume nga une

Refreni

Gjeje nje rruge tjeter
Historia jone ndryshon
Perpjekje te njejta
Por asgje nuk eshte njesoj
Kot une u mundova
Ti vazhdon rrugen e vjeter
Ndarjet jane te dhimbshme
Ne dot ndahemi patjeter

Gjeje nje rruge tjeter
Historia jone ndryshon
Perpjekje te njejta
Por asgje nuk eshte njesoj
Kot une u mundova
Ti vazhdon rrugen e vjeter
Ndarjet jane te dhimbshme
Ne dot ndahemi patjeter

2

Hijen tende
hijen tende po e merr pas
Endrra e vjeter
endrra e vjeter po mbaron
Rrahjet e ores
ora me rrahje... tregon
Me te qdo gje
me te qdo gje po perfundon

Mos i beso henes dhe diellit
Kur gjate eklipsit duken bashke
Ajo ka vetem nje hije
Krijon
Iluzion
Per nje qast...

Refreni

Gjeje nje rruge tjeter
Historia jone ndryshon
Perpjekje te njejta
Por asgje nuk eshte njesoj
Kot une u mundova
Ti vazhdon rrugen e vjeter
Ndarjet jane te dhimbshme
Ne dot ndahemi patjeter

Gjeje nje rruge tjeter
Historia jone ndryshon
Perpjekje te njejta
Por asgje nuk eshte njesoj
Kot une u mundova
Ti vazhdon rrugen e vjeter
Ndarjet jane te dhimbshme
Ne dot ndahemi patjeter

Ky tekst u dërgua nga  emylfcPublikimi: 03/11/2010


Komente 0


Bestway - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Bestway.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.