Më mbaj mend (për 1 muaj)

Betül Demir

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
 • Vendlindja:
 • Stamboll 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Betül Demir është një këngëtare e huaj e njohur. 25 Eylül 1980'de İstanbul'da doğan Betül Demir, Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan bölümünde okudu. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Betül Demir, 5 kardeştir. Aynı zamanda albümlerinin prodüktörlüğünün yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir’in ablasıdır. Betül Demir, lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin tavsiyesi ile şan ve solfej d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aydilge

Ebru Destan

Emina Sandal

Marger

Natalia Oreiro

Alisia

Miranda Cosgrove

Nicole

Klara Jazbec

Idina Menzel

Tags: Betül Demir


Komente mbi këtë artist