Bicalko
Bicalko
Bicalko
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Bicalko është grup artistësh. Grupi është formuar në Mitrovicë, në vitin: 2011 dhe anëtarët e grupit janë:

Blerta Kosova (voc, synth)
Gjithmonë në kërkimin e saj të hapur përmes tingujve të gjallë dhe përvojën e eksplorimeve të saj eklektike. Përgatituni për disa ndjesi intensive, të rënda, ëndërruese, sentimentale akustike, të përzier me një zë frymëmarrjeje të thellë dhe shtresa kozmike të synths për këtë akt të veçantë eksperimental elektronik.

Visar Kasa (voc, midi)
Djali nga Kosova është vlerësuar lart për zërin e tij. Ai në Austri ka shkuar për studime. Studion per piano. I pelqen te kendoje rock alternative dhe jazz. Ka hyrë në rrethin e ngushtë dhe finalen e formatit televiziv “The Voice of Austria”.

Në vitin 2017, Bicalko publikojnë albumin "Picolo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0