Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Bang (Arbër Gjikolli)
  • Emri i Vërtetë:
  • Arbër Gjikolli
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk 
  • Ditëlindja:
  • 6 Nentor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35

Big Bang (Arbër Gjikolli) është autor këngësh dhe producent shumë i njohur. Arbër Gjikolli, i njohur ndryshe si Big Bang Beats, është pjesëtari i tretë i grupit KAOS. Tash e shumë vite Arbri jeton në Londër ku vazhdon edhe punon.

Është producenti i hiteve më të mëdha të cilat kanë bërë një boom vitet e fundit.
BigBang, siç duket tashmë e ka në duar atë se çka kërkon publiku shqiptarë.
Ai ka bërë hite të ndryshme si këngën “Shko” nga Ermali, Lumi dhe Ledri, që ishte fituese e Top Fest 12, e shumë këngë të tjera. Derisa ai është edhe kompozitori i mega-hitit “Shumë pis” nga Era dhe Ledri të cilët kanë korrur jashtzakonisht shumë sukses me këtë këngë.

Këto janë edhe disa nga hitet të BigBang siç: “Njo si ti” nga Era Istrefi, “Shumë qef” nga Dafina Zeqiri, “Hi Lumi” nga Lumi B, “A thu kush” nga Lyricel Son, “Le Mama” nga Nora dhe Gena, “100 probleme” nga Ledri, “Hallakama” nga Ledri, “I Asaj” nga Tuna dhe “Ani ani syn” nga Tingulli trentë dhe Flori etj.

Më datë 26 Dhjetor 2019, Dhurata Dora & BigBang publikojnë videoklipin "100 Shkallë". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Vëllai i

Gjikos

Lider i labelit

REDBOX Entertainment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Big Bang (Arbër Gjikolli) »


Komente mbi këtë artist