Big Basta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  44
  • Emri i Vërtetë:
  • Gerald Xhari
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Big Basta është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gerald Xhari ose sic njihet ndryshe Big Basta, ka nisur karrieren e tij në vitin 2003. Deri në vitin 2006 ai ka qene pjesetar i grupit "Sweed Company" bashkë me Sanchez. Në Nëntor të vitit 2007, ai u bashkua me Immortal Records të producentit ERVIN GONXHI, dhe menjehëre kaloi nën produksionin dhe manaxhimin e NRG Records. Më vone u nda nga grupi Sweed Company, per te vazhduar karrieren solo. Ai është vazhdimimisht drejtues i emisioneve radiofonik...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Vesa Lumës

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareRadio And Club (2012)

N'laborator (2010)

Mixtape


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Gezuar Vitin E Ri
Muzikes Sime
Mbylle Gojen
M'vini Onash
Whats My Name (Tony Blair)
Club Symphony
Kenga Jote

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Stresi

Noizy

Mc Kresha

Action Bronson

BimBimma

Lyrical Son

2Ton

Gold AG

D.U.D.A.

Majk


Tags: Big Basta, Big Busta, Gerald Xhari

Big Basta në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë