A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Big Basta - Per Futbollin


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2010

2010-11-20T03:25:48

Verse: 1

-Dritat ndizen dal ngadal , njerzit hyjn ë mbushin shkallët
-lojtarët marrin frym thell para se të dalin
-stadiumi thrret një emër shqipria do fitoj
-se ëndra jonë e madhe sot do të realizohet
-futbolli është pasioni, fair-play quhet loja
-rruga kurrë nuk është opcioni, themi nisu nga përvoja
-18 vjet shpres, po aq vite histori
-unë gjithmonë do jem krenar, me fanellën Kuq e Zi
-Heyyy është thirja e fundit për kampion
-Heyyy se vetëm kshtu mund t'prezantohem
-ma kthen kokën, nga e ardhmja në gjdo 90 minuta
-vlera ka për edukimin, e gjdo brezi që do vij pas.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Verse: 2

-Gjdo minutë speciale, besojm në forcën e zemrës
-në një bot ku nuk ka, racizëm po bëhet loja e jetës
-një gol lartë, "një gol lartë"
-dhe pak koh, "dhe pak koh"
-duhet shumë fat, "shumë fat"
-të festojm, "Heyyy"
-zdo ket më fjalë sepse, ëndrra kthehet edhe e prek
-më plot besim vijn kampionët, e bejnë realitet
-dalin bashkë të gjithë, rinia sepse festa sa filloj
-diku n'zemër të Europës, po rishfaqen dhe heronjët
-bien daullet e fitors, nga tifozat e zjarrtë
-japin shpirtin dhe suportin, që askush nuk e ka
-"Shqipëri, Shqipëri, Shqipëri"
-urojm edhe 1000 vjetë, triumf gjithmonë lartë e më lartë
-gjithë e dinë se sot, më shumë ky merret si start.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.


Lyrics submited by  flakron   drogero   Ajdari
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019