Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Big Basta - Ndize  (Feat. Vini)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.7"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2006

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Vini

17/11/2006

2006-11-16T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndize" kënduar nga Big Basta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vida Kunora - Ndize

2x
Kudo ka shqiptar
ne t'gjith boten mbare
zemra ja gezon
kange e shqipe kur fillon

REF. 2x:
Ndize, ndize, ndize kange e shqipe
ndize, ndize mos e ndal
ndize, ndize, ndize kange e shqipe
Ndize o shqiptar

2x
Jug edhe Veri
Kosovedhe Cameri
gjithmon veshur kane
fustane dhe xhamadan

REF. 4x:
Ndize, ndize, ndize kange e shqipe
ndize, ndize mos e ndal
ndize, ndize, ndize kange e shqipe
Ndize o shqiptar

Bertan Asllani - Ndize

-Ndize-

Ndize ndize ndize veq per mu
ndize ndize se un shum te du
ndize sonte le te plasin krejt
ndize zemer mos ki dert

Ref 2:Sonte luaj veq per mu
sonte o sa shum te du
sonte zemren po ma kall
oh per ty sa kam shum mall

ref : O le te ndizet bota ne temel
o le te ndizet flaka le ti del
o le te ndizet zemra nuk duron
o le te ndizet se po me mungon

Ndize sonte ndize shpirtin tim
ndize sonte deri ne agim
ndizet gjersa dita te agoj
ndize ndize se mir po na shkon
Më Shumë Këngë Nga Big Basta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet