Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Big Basta - Fresh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fresh".
3. Video është e këngës "Fresh", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Basta - Fresh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Radio And Club"

Komente

Asnjë Koment

06/05/2010

2010-05-06T18:07:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fresh" kënduar nga Big Basta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daone - Fresh

Ref.
I'm So fresh I'm So Fly
Give me my Cash if you wanna get High
I'm So fresh I'm So Fly
Give me my Cash if you wanna get High
I'm So Fresh (So Fresh Mothafucka)
I'm So Fly (So Fly Mothafucka) Let's Go

Rap.
I got big money i drive big cars,
Une i kom sendet qe ti kurr ski mi pas,
Hajde te thom diqka nvesh tu ka bo kryt flash
une kom ma shume cash se sa qe ti ki lesh
It's da big bouss in tha fucking house
throw ya hands up and make the west coast
cause we be clubing clubing all around
you see us popoing stay da fuck down
kur une vi me mercedes inatgjit po dojn me ples
3 dhipa jo po 5 i got the high class
bitch listen to the bass bitchis shaking that ass
you not simply the best we are the wild west
bitch kqyr kton mos e bo von nuk jom mafiash
thjesht jom pejon asi shum i gjon per ty
edhe ma i rond so shut the fuck up
or you be dead and gone

ref2x

Rap-2.
Kur une vi nclub krejt du mi pa nkom
nese je inatgjor mothafucka go home
hater gona hate while i make money
and i get paid aint that funny
im the most wanted from the west side
call my g if you wanna get high
thirr te jani nese doni heker
peja city perendimi eger
all my g-s put yo hands up
ladies please twerk dont stop
hajde krejt durt najer nisja kceni
mkae it fire edhe krejt theni
shake that damn damn damn damn damn
shake that damn damn damn damn damnnnnnnn

ref2x

Let's go let's go, the big one, perendimieger

Bad Sight - Fresh

Raptour :1 ( Bad Sight )
Meniher hi me flow , ta rexhi pak beaten
jom pika ma e madhe , qe pse tjert quditen
hajde durt te nalt , ta maj n'men krejt publiken
se un jom arsyja , qe ju e ngoni muziken
ti e din sa her , vim e bojna nice
shkrihesh afer meje , nese trupin e ki ice
okej durt te nalt , edhe niher me ju pa
lets go e kapi micin , edhe high dej n'hava
yeah ata qe mnijn vijn , hijn qaty ku rrijm
tjert si na sun e bijn , na mrrim se tonat i dijm
N'zo femonemal boj skandal , seni tredimensional
per fita hita bita , un jom kral
thirrmi inat-git , tja kallxoj niher aftsit
un hi me egzonin n'ft , se me to di me repit
jem 2 sa dy milion , kto krejt e kan marr vesh
kshtu qe edhe ti shtine n'kry , qa e blej nuk e shes

Ref: ( Egzon )

Clubin zemer qu me ma kall
sot niju ma gjall
non stop na jena fresh
e ju fresh jini shum rrall

Raptour :2 ( Bad Sight )
Sa her vi me bo nxeht , ti thirri krejt vipat
e sheh mu mdon publika , se gjith mi dijn tripat
ti pi don qikat , qe i mathin shtikllat
e mu m'pelqejn barbikat , me Nike patikat
Bad sight , e boj mas miri kur hi ntakt
me mu dojn kontakt e nfakt , sun um mrrijn nalt
e boj hat slow fight en mic , beaten me ta rreh
une boj hite , e ti nisja mi ngjeh haa
fille tripin tem , munohu vidhe stilin tem
osht problem mu kon , edhe Njo si un nprizren
prezenca jem ju mungoj , po prap jau deshmoj
se kto sene qe pi boj , tkallxoj qe mo sjom nisoj
si hypi n'bin e heshtun , mos rri qu me thy
kur ta kapi microfonin , du mi pa krejt tu kcy
nese del pi ktij veni , e di qe ki mu kthy
se na jena mat mirt , e kjo nat ska mu kryy aight

Veton - Fresh

yeahh , VETON RODEX ,
reff:
E`keni pa qe sdina me ra ,
ta bi rap`in fresh si na mo nuk ka ,
e bojm qysh e bojm e bojna kreit wet
e nsHon ti me ngu e ti thu perfect

Yeahhh Veton
- veton vet emri jem i ron ,
veq edhe ti e shef ,Veton si un sun gjon
present ti ki me pa , me kerkon nuk ndrrohet
e kom fllowin e qart per me kall ket loj
ejj jom i ri ska lidhje a di me sill
prej marakut boj pam ,kqyre a po di me lidh ,
seni par n `adrenalin i dyti bohet per weti
gengsta gengsta haver kqyre t wer8-ten
leni mo rrenat musika o musik
kur ta rrok mo sun e len , edhe futja pik
leje ket talentin qe e kom 1 prizeren
gjenerat shum e re venin kurr sun ma nxen
E dini mir e dini vini ankoheni qe e dini
badihawa ti po rren weq kerkun nuk jeni
pa wetoni so vet per me arrit suksesin
e kom rodexin e kom GPS [ gjibiesin ]

Reff 2x: E`keni pa qe sdina me ra ,
ta bi rap`in fresh si na mo nuk ka ,
e bojm qysh e bojm e bojna kreit wet
e nsHon ti me ngu e ti thu perfect

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Big Basta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë