Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Basta - Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tirona".
3. Video është e këngës "Tirona", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Big Basta - Tirona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Mixtape"

Komente

Asnjë Koment

29/05/2013

2013-05-29T11:13:36+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tirona" kënduar nga Big Basta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Matolale - Tirona

It's Matolale
Tiron Tirona neper zemrat tona
Flejm dites e jetojm ne ort e vona
Jetoj per sot se ku i dihet o nona
Edhe me vdek do vdesim si kampiona

Tirona Controla
Ka naco dhe goca neper stola
Femna tbukra si spanjolle HOLA
Ina,Kejvina,Melinda,Oriola
Ktu ka pistola jo lodra lodra
Kemi shoqni dhe nga Londra Londra
Femnat me tmira shum t'omla t'omla
Lidhjet e forta me dona dona

Tii nuk e din se ca bohet n qytetin ton (no no no no)
Tii nuk e din se ca bohet ne lagjen ton (no no no no)
Nji fjal e modhe qe quhet...
Nji fjal e modhe qe quhet...
Tiron Tiron Ti Ti Tironaa (4x)

Kena luftu per ket zon
Kena luftu per ket ven
Kena luftu per kto lek
E boj me zemer ket sen
Sdum me dit ne per ligje
Sdum me dit as per nen
The best city best life si ktu
Hajde mthuj ku gjen
Ndrron makin po nuk ndrroj ngjyr
Nese ke naj gjo ma mir thuma n'ftyr
Kur hedh un kong gjith thojn shyqyr
Se jom kryesor si rruga Myslym Shyr
Fuck it e boj me qef jo hajd se hajd
E mor seriozisht i boj tgjith me qajt
Cunat neper rrug hala bojn street fight
Vi si peshkaqen dhe t kafshoj
Big bite

Tii nuk e din se ca bohet nqytetin ton (na na na)
Tii nuk e din se ca bohet ne lagjen ton (no no no)
Nji fjal e modhe qe quhet...
Nji fjal e modhe qe quhet...
Tiron Tiron Ti Ti Tironaa (4x)

Ziso - Tirona

LaKaTshuI

Ja nisim nga Tirona nga vendi jon i bukur
Gjithcka e bojm me zemer se bojm per tu dukur
Ktu kam shoqnin ktu kam shpin
Ktu kam lagjen ktu kam kalu femijerin

Kur flas per Tironen edhe zemra mdizet flak
Per 1 fjal goje gjaku lahet me gjak
Ktu jan cunat me zemer ktu jan njerzit me seder
Bohen gjona te mdhaja edhe ngelen kryever

Tirona hapi pare hapi rruget me bo gar
Mblodhi qen ene zagar korrupsion i papare
N'rrug shum pislliqe kujdes naten ka rreziqe
Ka rrugica ka shume kthesa do hasesh dhe me pengesa

Jo se sjemi tnjejt se te gjithe jemi tnjejt
Shiptar per shqiptar vec ndryshon 1 dialekt
Jo se sjemi tnjejt se te gjithe jemi tnjejt
Shiptar per shqiptar vec ndryshon 1 dialekt

ZISO

Qytet i qefit dreqit ktu eshte jeta ime
Parja shfrytzo kohen mileti bo ndryshime
Njerez nlevizje per mod e qin edhe parisin
Femrat me tbukra komplet jeten ta qendisin

E veshme komlet Guci ajo tjetra me Armani
Ai tipi del me Lambo ai tjetri ka Ferrari
Nona kjo eshte Tirona shpejtsi dhe cmenduri
Respekt dhe inot pasion nen fantazi Nona

Derdhen miljona perdit ne rruget tona
Dhe fmijt ecin gjon se i kan bolet e rona
Nona jetojm diten sikur tjet kjo dita funit
Tgjith jemi i soj si i qytetit e i katunit

Ali Dem Kombinat Tiron e Re edhe Laprak
Q.S Vorri Bomit anej ka Parku edhe Brrak
Skrahasohen me asgjo respekt per cdo zon
Ajo tabel aty prap esht mirsevini ne Tiron

Ref

Tirona nuk eshte vetem emer
E du me shpirt e kom zemer
Qyteti im jeton endrra ime
E mir e keqe ti je Tirona ime

West Side Family - Tirona

Tirona eshte pikenisja ku fillon mundesia
Aty ku kam te ardhmen, kam endrrat e mia
Aty ku ngjitur jane xhamia edhe kisha
Aty ku ndahen dhe pajtohen Nano dhe Berisha

Aty ku ty te jepet nje tjeter mundesi
Kam shok, kam lagje, kam rrug, kam shpi
Tirona cfare eshte?! Me i madhi paradoks
Ku robi ble te Gab-i me Rolex ne dore
Ku sllonet sydelfinat ne balte bejne parade
Ku krahas kjoskave te rrenuara, eshte nje super pallat

Aty ku lana qelbet, dyqanet parfum shesin
Ku ndjejme kenaqesine, presionin edhe stresin
Ku ka intelektual por ka edhe katunare
Ku lypsat e te papunet flasin me celular

Mundesi me njemije rruge eshte per ne Tirona
Ku bashke me zhgenjimet realizohen endrrat tona
Ku te gjithe ne themi: Tirona zemra jone,
ti per ne, ti per ne je gjithmon Kampion
Kur te hyni ne Kombinat, jeni ne qytetin ton
Nje tabel shyqyr thot: MIRESEERDHET NE TIRONE!!!

Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona

Edi Rama:
Zhurmë, shumë zhurmë sa zhurmë.

Kjo eshte Tirona jone, Tirona kontradiktes
E luftes, e paqes, e erresires dhe e drites
Mashtrimit te vertetes, shpifjes interesit,
e qejfit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit

ATY KU KRYETARI BERTET ME MEGAFON
Gjithcka mund te ndodhe, jetojm ne Tiron!
Ku njerezia ben plazh aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thot : Jom prej Ali Demi!!!
Aty ku truk perdorin jo vetem grat por dhe pallatet
Ku MJAFT thote rinia, PO BOLL MO SE NA PLASET!!!

Kafe muhabet si Turqit e lasht,
Nen kumbllat e kuqe moda ben sfilate
Se ska vetem afsh, por ka edhe ashash,
qarkullim parash, emancipim grash
Shopping ke Rruga Durrsit, O burra nga Blloku
Aty ku gjuhet per seks, Thithet edhe smogu

Ku qent dhe kazanet rreth ministrive i gjen
Aty ku ka Mret, ka dhe President

TE GJITHA DO TI GJENI NE QYTETIN TONE
KU NJI TABEL E SHTREMET THOT
MIRESEERDHET NE TIRON!!!

reff. x2
Tirona, ne zemrat tona
Me jet e me sllona
E Cmendur, sido te jesh, ti je e jona
Tirona, ke endrrat tona,
Jeton oret e vona
E dehur ,sido te jesh ti je e jona
Më Shumë Këngë Nga Big Basta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë