Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big G (Bahri Aliu)

Big G (Bahri Aliu)
 • Emri i Vërtetë:
 • Bahri Aliu
 • Vendlindja:
 • Skenderaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Finlandë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 5 Tetor 1983
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

Big G (Bahri Aliu) është këngëtar. Bahri Aliu aka Big G ka disa kohë që ka hyrë në tregun muzikor, dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Reperi ka një album, i cili ishte publikuar në vitin 2000.

Në Maj 2007, Big G merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Une E Di".

Në Maj 2008, Big G merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Kthehu Baby".

Më datë 21 Korrik 2009, Big G publikon videoklipin "Me Mungon". Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 30 Gusht 2012, Big G publikon videoklipin "Sikur Star".

Në Maj 2012, Big G merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Me Ty", në bashkëpunim me Yllka Deliu.

Në Maj 2014, Big G merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ndal".

Më datë 8 Prill 2018, Big G publikon videoklipin "I Dehur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Big G (Bahri Aliu) »

Komente 0