Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Mama - Zbritje Sezonale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  44

Ka ndryshuar shum dynjaja
ka kandryshuar vaj medet
dikur meshkujt lusnin femrat
sot ësht ba kjamet,
sa të bukra e të mira
sikur mos me pa sy n'ball
këta meshkuj e ksaj kohe
a thua jan gjall...

Ref.
Kjo nuk ësht zbritje sezonale
por ësht një kohë për femra fatale
në shenjë proteste zërin e ngrisim
o të na doni o ju braktisim...(2 her ref.)

Femra t'bukura elegante
në çdo rrug i sheh dhe vall
do pa shkoll do me fakultete
Nuk ju vjen gjynah
deri kur për ju do të vuajm
keshtu nuk po shkon hiq
duhet marrur masa të rrepta ta ndryshojm kët ligj..

Ref.
Kjo nuk ësht zbritje sezonale
por ësht një kohë femra fatale
në shenjë proteste zërin e ngrisim
o të na doni o ju braktisim...(2 her ref.)


Ky tekst u dërgua nga  Fatushe   Albafi23Big Mama
Publikimi: 01/12/2005
Festivali: Zhurma Show 2005
Muzika: Ocko Vasilkovski
Teksti: Avni Qahili
Orkestrimi: Ocko Vasilkovski


Big Mama - Zbritje Sezonale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zbritje Sezonale".
3. Video është e këngës "Zbritje Sezonale", por nuk këndohet nga Big Mama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Mama:


Komente 0