Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Mama - Dashuri Vrastare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Komente

Asnjë Koment

17/12/2016

2016-12-17T16:07:37+00:00Nuk ështe dashuria fjalë
Me u shkru e me u fshi
Një herë buzët ti kam fal
Tash mendoj veq në ty

Nuk është dashuria letër
Me u djeg e me u grith
Unë nuk deshta asgjë tjetër
Veq ti mos mem braktis

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Nuk e din lotet e mi nuk mi ke pa
Dhe këta veq tu qesh, si mbretëresh, krenare
Të kam dasht unë të kam dasht
Ishe dashuri vrastare

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Ti se din shpirtin tim nuk e ke pa
Ti se din sa më ke prekur atë natë kur je largu
Më ke lanë gjysen të vdekur mu veq zoti mka shpetu

Nuk është dashuria fjalë
Me u shkru e me u fshi
Niher buzët ti kam fal
Tash mendoj veq në ty

uk është dashuria letër
Me u djeg e me u grith
Unë nuk deshta asgjë tjetër
Veq ti mos mem braktis

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Nuk e din lotet e mi nuk mi ke pa
Dhe këta veq tu qesh, si mbretëresh, krenare
Të kam dasht unë të kam dasht
Ishe dashuri vrastare

Ti se din sa kam vujt kur jemi nda
Ti se din shpirtin tim nuk e ke pa
Ti se din sa më ke prekur atë natë kur je largu
Më ke lanë gjysen të vdekur mu veq zoti mka shpetu


Ky tekst u dërgua nga Erza
Më Shumë Këngë Nga Big Mama:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet