Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Big Tipp - Rrugaç

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugaç".
3. Video është e këngës "Rrugaç", por nuk këndohet nga Big Tipp.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Tipp - Rrugaç  (Feat. Tereza)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/07/2006

2006-07-09T16:41:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrugaç" kënduar nga Big Tipp.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga EMI. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kqyre punen tane p9 mos ma prej rrugen
ta nali buken p9 mos ma ha guxhen
un se njoh tuten haver ti se njeh rrugen
kta po folin hajn mut e tani zhduken

Per mu s'je as Pak e le mo 2 Pac
e ngrehi kejt zhag per kit pun jom kapak
nuk m'vyn ti as ti krejt f**k
direkt me mahallen pi mahalles me gjak

Kur t'em qohet i shkeli, hiq pa e nxer pi beli
per bi**ha si ti qe folin e nuk jon kurrfar rebel
sa her ke fol per jet gangster ke honger rreh
lufton per klika tkarit se kurr nuk t'ka ec pa i ble

tash qu shko boma naj diss, veq nuk e lajna me qaq
e pata jeten e vrazhd rrugve u bona rrugaq
kurr su ndava i knaqt, qdo dit po du ma shum
e ti po ma ki inati se nuk ki qa kom un

po don me pas ti zemren tem e jeten tem e tekstin tem
don mi pas senet e mija po e ki veq karin tem
hajt kallxo ku po t dhem, kur po m'sheh qe spo ta rrasi
nese qohesh kunder meje krejt qa kom un vi ti shprazi

n'Tru i hallakat, mekat mi mekat
krejt i drogirat shkoj zhag e ma zhag
Repera rrini larg, s'keni ec me koh
e ju qa e keni onderr une jom tu e bo

Sikur mu zgidh pi kafazi une s'nalna
gishtin e mesit tonve p9 mu sum han palla
jo nuk foli prralla, jom ai i verteti
jom ai qe ta qin e nuk e kqyr qa ki mas veti

jom ai shpirti i plast, e zemra e zez
ski nevoj me m'lyp se m'ki n'qdo adres
qdo qytet e qdo kthes, qdo kerr e ku o terr
problemet nuk i zgati gjith i kryjna meniher

shok me hekrin e spo kqyri ku po preki plot repera deki
po dojn me m'bo perveti, un s'ju dho as pik rrespekti
hala i kap sikleti, tu kqyr ku pi permeni
un kry pun te veni, e ju lehni si qeni

Ju qihet karriera, sju vyn fama
ju thehet barriera, huligan
t'pshurri n'hip hop qe e bon
e boj qysh tm'qohet edhe kapi milion

Kallxom ku ki ma origjinal
ma abnormal qe si ha kari kurr me thon mfal
ky o terri qe kurr nuk e din qa ndodh
rruga ma msoj jeten qato qe kurr nuk e msova n'shkoll!Më Shumë Këngë Nga Big Tipp:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet