Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Big Wolf

Vendlindja: Prizren  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 33 Vjeç
Ditëlindja: 10 Gusht 1984
Shenja e Horoskopit: Luani

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Big Wolf është një këngëtar i njohur. Producenti i mirnjohur Rafet Shala si e njohin te Gjith BiG WoLF a.Ka PsychoPaTh eshte rritur ne Prizren. Prejardhjen e ka prej fshatit Zaqisht Komuna Rahovecit.
WoLFi ka filluar me muziken RAP qysh prej vitit 1998.
Ne vitin 2000 ka filluar te miret me texte, kurse kengen e par e beri ne vitin 2001, pra prej 2001 deri tani wolfi ka afersisht ose mbi 200 keng, perposs do qe jan zhduk prej arkivit.
WoLFi Perkujdeset vet per Beatat (instrumentalat) e veta, per Tekstet, miximet etj.
Edhe pse nuk ka album dhe as video clip WoLFii nihet si ni reper me texte 100% realitet dhe thot se nuk i ka ment niher te clipi se me kohen bohen krejt, n'pytje osht experienca e dallune e jo numri sa sene i bon.
WoLFi ka mar pjes 2 her ne festivalin KOSOVA FEST, ne vitin 2008 ku mori qmimin Best Hip-Hop dhe ne vitin 2009 ku mori qmimin MTV KoSoVa 2009.
Wolfi se bashku me disa ish-koleg si Doberman, Big night, etj. Ne vitin 2005 Formoj Grupin G.P.S (Gangsta Paradise Of South Side)
Ne fillim te vitit 2009 aii e ndertoj edhe studion e tij.
Prej dates 5 shtator 2009, mas ni keqkuptimi me shokun e tij ,Wolfi e ka bo ndrrimin e emrimit te studios nga "Gps-rec" eshte shendrruar ne "Au-records" qe d.m.th. "Armata e ujqve".

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  BeSsi  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  244


teksteshqip.com © 2007 - 2017