A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • B
  • Big Wolf
  • T'vorrosa (diss Sela Aka Boszman)

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Big Wolf - T'vorrosa (diss Sela Aka Boszman)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/09/2009

2009-09-14T15:14:18

ehh sel...qe amanetin ta pruna... e kallxoj krejtve

BiG WolF

SeL ´ kuna pi lyp Fer sje ka e din ti yoouu
nese ki qillu i ferit ajdee hiq mos bon zo
shitem bole kur um sheh jo pi atjehit o BaaaL
Ruje Forcen kur Shihem kur daLiIM perBaaLL -
ka met shky pasha krejt ti po ma din mahalleeN
jom Ghetto o pidh njeri HuPi kooH me BudaLLeen
Deshta Emer met dhon po qe N`kar um Shtove
une Diss mo nuk Kthej qe kshyre Deshtovee -
Thaee Ta kom Booo, sikur aj Tipi HyseniT
je maraK me Perzi MuT,je msu me DaL prej Renit
me krejt ishe shaa,skish Lon kush pa Ta Qi
ti je Pjestar i PaaR,n´tree perqin inat-G -
Kshyre BaushTeeLL,un ta Boj Tiim pa KeeRR
a pe SheeH un sa Gzoonaa kur Lyp Dikush FeeR
Psee po TuteeSh o Pidhh se edhe VizeeN Ta PaguuJ
se mo skii qaa me Shkruu,kshyre A Booj qa e ShkruuJ -

...... Tii ShtrenGohu ka premtimet Majuu
kur e nkryj punen TeM,t´thom Qie Nonen Baju
masi je Pidh Noneee po mi LavDon SeLaaT
Ta Pruna FuNERALinn,Ti Qiva krejt PeLaaT -
Mangup me Licenc,Shkoll pa intervenc
Sum vyn Mu ky sen,per mu kap Ekzistenc
se Gjith qa kom Gjujt,krejt i kom pas pa titull
jom Njeri menquP qe ta shkrun Ni kapitull -
krejt Qiftat Sii Tiii,Munohen Mem gicc
bashk me Vlla TemiN,ta Ha Nanen N´cic
Wolfii PoOo Lyp,si ti Qasiii RaaCaa
E Din SeLaa Mir,sa ka Dallim FaaCAa -
Sa kom unee EmeeR,Tii FloK ski n´kryje
Si n´musik edhe kshtu,i kom LiDh senet Nyje
Mercedes ka Bo tipii,a po ta ha hiq dhipi
qe sa vjet t´punoj motra,per mu Pagu krediti
hajt ´ shite shpijen,nonen KarrieReeN
Apet sun bon pare borxhlit ta nxon derren
Kush oOo Fukaraaaaa,KallxoOo BauShteLL
Muj me Ta Boo 1 BeaaT,veq GrueN me ta MjeL

ReF:(2x)
Kush Lypi mem Pa,Let VjeeN nesee DoN
a ki Bo Plan mem Vra,Nese Jo ta Qii at NoN
T´kom than qe sta FaLi,pe kshyri KaLendariN
UM Preke Te MoRaaLii,kujtoVe qe KlloshaRiN

BiG WolF

athuu kush jom unn...e din krejt botaa
wolfi sa per t´qime,ty ti qin 12 mij motra
o Tollum i Trashh oOo thi i beogradit
ti skii stiL per Pare,ajde fer pis nGatit
a e dijn njerzt e Tu,qetu kush ja ka nis
un me ty SeL kom Pun,me ty ka me Bitis
e teprove si TeePeR,ku je kon ateR n´LuFttt
athu Lufta shum e EgëR,e ti ike FrankFuRtt
So Problem na e shohim,pi ngjej Dit n´KalendaR
a ka me ta qii ajoooo,kjo dihet pi Dites Par
rujuu fjalt mos i Haaa,mos i shtin tjert n´ket LoJ
Wolfi Qopp skaa PermeN,e ty SeL ta dhash NGoJ
PlaaS pii inatiitttt,krejt e Dijn QfaaR jeeH
per ty Rest iN PeaC,RReSpeKt kush Nuk t`njeH
e kom Pha o shkaveLL,ski tradit t´shiptaaRiT
se krejt po Dyshoojn Ti jee ´ i Novi PazaRitt
kallXoj edhe JaaNKos,see un jom Kuq e Ziii
ti ja maaN kraHin shkive,GaBim a un Tiiiii
edhe atjee ski VeeN,majee n´men SeL oj ShoLe
UN po pres ty met phaaa a je Qe man PistooLee

E na Feer kenaa muu Rree,edhe nese jom me TjeeR
se n´ZooT kom bo beee,ka met bo si met TheeRR
AgresiviteeT i UkiiiT,Bonuu qa dush Shiipeee
ki menu Boj AjgaReee,qe ku Hinee u FlliQeee
ShaaLjan Prej ZaqishTiiT,Qee 50 VjeeT PrizreeN
RahoveeC Tkom n´Zeemer,nuk t´shaaj per 1 QeeN
ky ja Nisii edhe MeeT,ska qa thot shaaN MaGjup
ky perdiT ja nGuL vetes,se krejt kan met ZhDuuK
Ahh AbeeLinD Tash e kom FiTooReeN
o SeeL Mos TeNto,mem than Z´GaTe DoreN
um shajte Ku Z´duHeT,Qe kur T´maRR inaT
un i KooM 24 E, Tii qu MeeRR BriGaD
MëëngjeS kur po Qonaa,ka ZooTii pi maj DuuRT
Ta Lo shtatZaaN AlbaaNen,edhe kur jom i UuRT
Tii Sigurt ski Menuu psee un T´BooNa MuhabeT
Un jom BuRR o PiDh NjeRii,nuk Shana n` inTeRneT
ataaa si ti kan HuuP,Qasi n´kosov nuk Kaa
mos Ta zgaTi pe La,Qater kuR kena mu Pa
AmeNeTin SeL e Din,prej sot i FundoSeN
me 22 JanaaR,masii Lypee t´VorroSeeM

ReF:
Kush Lypi mem Pa,Let VjeeN nesee DoN
a ki Bo Plan mem Vra,Nese Jo ta Qii at NoN
T´kom than qe sta FaLi,pe kshyri KaLendariN
UM Preke Te MoRaaLii,kujtoVe qe KlloshaRiN

ehh baushtell..a mos tka met naisen ty marak se krejt ti kom qi
edhe per do tjer 1 mesazh mos tfolin shum..
se ja u qi edhe atyne

ReF:
Kush Lypi mem PaLet VjeeN nesee DoN
a ki Bo Plan mem VraNese Jo ta Qii at NoN
T´kom than qe sta FaLipe kshyri KaLendariN
UM Preke Te MoRaaLiikujtoVe qe KlloshaRiN


Lyrics submited by  taulant
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019