Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Arsyja E Vetme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arsyja E Vetme".
3. Video është e këngës "Arsyja E Vetme", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Arsyja E Vetme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

05/10/2012

2012-10-05T08:26:21+00:00Yeaah La-la-la-la-la haha oo oouu
BiG WoLF PsyChoPaTh aha 2 0 0 8
No-Ar Records & GPS Records
PriZreen...

BiG WoLF

Pse un per jeten tem kom kujtime t´pavdekshme
e shkela neper to per ty koka e rejshme
ska fund ktu e keqja me kysmet vjen e mira
s´dorzona edhe tash se i pash rrugt e fshtira
se lus kerkon nuk e boj per mene t´madhee
me ma bo ti njo t´mir s´ta haroj.. um vjen marre
do nuk e din ala pse n´qet bot egzistoj
i kan bo ka 10-20 mij euro veteen e harojn
duhet me dijt pasunia so kurgjo
pe du shneten me pass tjerat sene muj mi bo
me vullnetin qe e kom me suksesin qe e press
nuk i dihet ardhmeriss se jeta o sen pa kthess
e shum e din qfar premtime kom dhon
prej se kom leeh deri tash kom dhimbje per fukaran
Wolfi kerkon se haron qe jan rit me merzii
un veq ni seen e dii kurr su knaqa si tii

ReF.(2x)
Themeluss i Rapiit Wolfii oo qysh motii
asniher mas lekit un vet jom i zotii
kurr su perkula me bo karier
arsyja e vetme pse un kom leeh gangster

Du me jetu i paster spo du mu kon 2 ftyr
e kom gjet ni menyr kerkon nuk po du me kqyr
dikush ala um shan veq wolfi nuk rren
ti me bo me nejt me wolfin wolfi t´len pa men
kunder kerkujna po pse jan kunder mejee
pe lypi qat arsyjee pse un mu kon kunder tejee
kur e di qe s´ja kom nis rapit per konkurenc
texti jem s´bon mu ngu aty ku ka ado ado adoleshenc
shkenc me kuptuu filozofiin
realitetin qe jetoj gjith e kom perparsiin
jom keshilltar per mir met dhon kraah kur iee vet
ty per me ta hek merzin e shtina vetin n´ket rap
un e ndjej.. e perjetoj qa booj
natyral prej natyres une egzistoj
me inat do munohen knej bohen gac e mlut
une me tru sa menoj edhe kur flej jam qut

ReF.(2x)
Themeluss i Rapiit Wolfii oo qysh motii
asniher mas lekit un vet jom i zotii
kurr su perkula me bo karier
arsyja e vetme pse un kom leeh gangster

Ku msova un qikaq kto as vet nuk e dii
njeri kur o sikur un shkolla per to ska ransi
mson pi rruges qa sheh prej zvoglimit tu u rit
e pash me sy un vet i keqi shpejt mun me arit
e durimtar me zor kurgjo sdu me pas
pa u kon qa e ka shkru zoti du me nejt permas
une s´gutna me bo boom veq me qit ni album
po lypi kur e qes ni kang me thon qeto po du un
wolfi s´nalet.. s´nalet se e don ket sen
kogja sene lash veq me pa arsyjen tem
qa pot pengon kur thom rapin e kom jet
mos mu bon si bajat se un per qef jom prezent
kapitulli jem i par osht mesazh per 10 vjet
36 sene komplet me mujt veten me gjet
un ta plotsoj ty andren qe mos me met ti vet
apet po del qe Psychoo o plot realiteet

ReF.(6x)
Themeluss i Rapiit Wolfii oo qysh motii
asniher mas lekit un vet jom i zotii
kurr su perkula me bo karier
arsyja e vetme pse un kom leeh gangster


Ky tekst u dërgua nga Bes'i
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet