Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - E Pat E Juuja (diss)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pat E Juuja (diss)".
3. Video është e këngës "E Pat E Juuja (diss)", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - E Pat E Juuja (diss)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

05/06/2010

2010-06-05T21:14:09+00:001
Hey Pidh, Tingull, Ti s'je qe Tingull/
Vi si Meteor Gjuna Te ti si PinGuL/
Qi nonen Ropt n'Gooj, Qi un klik klekat/
Merre qat Allti qe ku i ki Fërrkat/
ti Mangup asniher, qe Mangup per q'do Her/
Ti i fort asniher, ajde ec a po do Fer/
koke bo kishe i Fort, koke bo kishe i Shtir/
deri tash komercial, Tash athu Dissa ma Mir/
khu e ropt ti qifsha Bash, se din sa tkom marr inat/
.... se qasi pidhi je Pussy '24 sahat/
a e din ku po jeton, a e din qa je ka Thu/
do nuk kan kulma n'shpi, kta ja nisin mu Lavdu/
Prishtin perzini kta muta rrenca e Tuca/
e Ropt qihen per Pare, veq mi zan 2 Pidhuca/
Qi RTK'n ... qe ta qet Ftyren Tane/
Bulaqat sikur Ti i kisha hek pi ksaj Qimnone/

2
Kresh Haluci, qe ku um ki qe Rapin/
Ku ju meti Blero, athu e mushi Gjepin/
Ajde na Shtyem me Dissa me Hite/
ti ngohesh 3 jav, a un me ka 100 vite/
Prite se e prite, Gjakii mu ka Nxe/
ju Dini Bole me Shit, nuk jini per me Ngre/
i murret er Pidhit, u bonet komplet Pidha/
une s'jaa RRasi Pidhit se jom Lokomotiva/
NR 'a q'n'ara, Bim Bima krejt Kara/
Zotin se permenin, m'shiten kishe Baballara/
Ju qi Faren e Poshter, 13 killa njeri/
ajde Burr Takohem ta Kshyri a je qaj per seri/
Bole Ski Ftyr ski, ka u RRase ktu ti/
vetes i thuni Mci, ren ju kapi ju Qi/
un Amateri hey, t'kunderten Mbreti/
200 Kang pidh none, per Rapin un jom Shteti/

3
cilli ka ma Shum Biografii T'Rapit Shok/
Cilli i Bon vet Krejt jo veq hajt hip Hop/
Prishtin So Rapi, Prizren o Rapi/
kush preket Nkaaar . qe ku o i Verteti/
10 vjet ju Prita, ala ju Amatera/
Kallxoma 1 Album, qe album i vjen Era/
ju jini komedi e rapit, ose Humori/
Shkruje n'dorr Wolfi, se u dek mo Viktori/
po ju kishit Fjal, veq me rrejt Publikin/
si do inat G t'karit, kur e lavdoshin Vikin/
qe me vepra Bigin, ky qe kurr nuk RRen/
ky qe zotin nalt nuk la kong pa e permen/
se menut kom Fjal, po un shoki kom Zemer/
merre veq 1 PLUM, se sum dhimet ky Emer/
se gjith ko me met ajde mytem Vertetoje/
per 1 ti nxjerri 3, une s'jom trim pi Goje/

4
Kryeqendra Shqiptaris, Kryevepraa Uki/
Shqiptari veq Fol, un vi edhe e Zhduki/
un jom Burri pi Burrave, mos pall si magar/
Agresiviteti Gjall, ajt qu thuj Fillestar/
prej 2000'tes Knena, pa Kurrfaar interesi/
Prej 2000'tes Vet qa kari di o Stresi/
Qe nafaka Jem kshyre qa do me thon Mbret/
e kom dijt qa um M'pret, sot me mu 5 Mlijon Vet/
kur e din ki me Fitu, kur e ki venin e Par/
qe albumin e lo anash, veq mi hek do klloshar/
e ju jini shpesht, t'njejt si banort e Kines/
edhe per buk me met, nuk i hi n'beth t'prishtines/
vet i ika Bines, i ika intervistave/
rrisha vet i mromi, e jo n'maje toplistave/
qite Doren n'zemer, po as dora spot Livrit/
se ti kom qu terqeth't e ti kom qi Mc'it/

5
ti underground, ti ski Rizla per Bari/
V.I.P n'ekrana, a kshtu si shihet Ajri/
2 High komplet, gramafon komplet/
krejt qka jan si Ju, dine se jini posht Krejt/
qa ka me mu dhimt, provoje ti themi Brint/
edhe un deksha i poshter nese svi me ti qi Prind/
qe ikona ksaj Qim none, hiq pa pare hiq pa Klip/
pa album po sta RRas, si ha kari me nxon Dhip/
plot Rapera shohin anderr me pas strategjien Tem/
si UQK'ja per shkavin, shkijeve ala i Dhem/
ti bazohu vetem Pak, edhe pak mu kon Fiton/
ndash me pa njeri me Zemer, wolfi t'del perpara N'kom/
qa bon vet hajt kallxo, ku t'meti enis presheva/
shetitu neper kosov, un me Rap si me Uj Deva/
shkurt jom ka foli, se durova boll Bitch/
ti je aj GogoLi ju korri se jini flliq/

6
Dj Blount edhe Ti shoki, je bo si Fmija/
lej Paret Copy, Mos u Bon Get axhamia/
milli milli ju Qi nonen n'Kosov njerzt Kajn/
kta thojn kena Miljona do djemt per Kosov i Vrajn/
Shko Bonu ushtar, qka kari pot pelqen Fama/
Rapin se lo sherri yt deri sa del neper ekrana/
Prishtin mos Keqkupto, njerzimi nuk Ka Faj/
kur o Kyretari Bal, Bulaqat bohen si aj/
Amaneti per Juve, nese jini ma tfort Hajde/
me pun a me Dajak, vertetoje doku ksajde/
jo me 5 as me 10 ajde rrehem doku vet/
edhe Elefant mu kon, nese je vet se ki Leht/
un pshty gjak ja qi nonen, met pa live ta ndrroj Jeten/
per do qe um kan zemra n'youtube lype ku Meten/
per hater t'krejt jetimave ju e hangret Diss/
ju demek me miljona, ata lypin kulm T'Shpis/


Ky tekst u dërgua nga Bbeerat Au & Visar   theranda   A1Cun1
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet