Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Big Wolf - Kryt Nalt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kryt Nalt".
3. Video është e këngës "Kryt Nalt", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Kryt Nalt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

03/06/2014

2014-06-02T23:13:07+00:00... Kryt nalt
nuk ki nevoj me UuL
pot thom nese je i mir
veq zotit mju perKuuL
...sa her kom thaan
e ka me thon e po thom prap
se njeri nashta prej 1 rasti
tjerat i bon vet me Kast
sdi sa kini mujt me dallu
kapeee ' si na nuk mun me shkru
se jena t'inspiruun shum fell
Dita dites tu GrooPu
per me Gjet ReaaLitetiin
lekin me ta boo BajaaT
athu jeta kokaa paree
a vet parja o nafaaK
qijaa nonen so tu mu dasht
apet nasht poo du Ftyr
mi ka dhon aj i madhi naalt
tana senet per qdo M'nyr
trupin gojen syt me vesh
dur e kam per me pUnuu
1 mentalitet i JeeMiii
19 'or rrin tu Meenuu
so ka mdoket zor kjo jeet
se o leht mi bo plot senee
un jetoj si kryefooRt
si boj senet me 2 menee
BiG WoLF e ka met Lene
me Luftu sa her qe DuheeT
kur o e drejta e shtypnee
un vi t'kallxoj qysh RuheeT

aaa pe doon
edhe me ta dhon Sja vleen
per kerkoon
se asnjoo svyn seeeN
Tii ngooommm
se nime tjert rreeJn
kur thoooom
Ti besoo oo pa MeeN

Leej '... lej ato sene Ti
lej se spo tka Hijeee
lej e gjeje jeten Tone
se pot naLi qeto Dijee
se nuk je kerkushi hiq
me r'xu kto' qe ta kthen menën
mos jeto si MuuR i shemën
qe ku o kuvendi z'Gjedheen
... ku osht e drejTaa
shum e ult prej njerzimit
... ku osht e drejtaa
n'jeten e ballafaqimit
me rrenaat e shum njerzvee
me diktatur per Paree
Diktaturaaa Wolfitt
Meeti shembull i ksaj ngjarje
... ku sa perqarjee
khuu sa rrin tu nem per Mu
pse deL njo qe ja dhin tonve
ata kshyrin n'kar mu Gjuu
mos i merr senet shpejt
mos i bon senet pa Vakt
Qaty knooj qaty RReenaaa
Mangupit si Vyn arGaaT
merre forcen me teknik
shpalle veten amerik
se 1 kryeeFort si unn
sun e tut kurr edhe Pik
thujem qe i besooj zotit
ndashe mu kon shok i jeeeMii
smunet mu pershtat kergja
nese dyt njejt kergja skemi

(efekti kissit)... po murmuron
pom bojn vesht so e verteet
mu pom doket po rrapton
kanga jote shum e leht
nuk pom shtin as me menu
as me thon mir e ka Tipi
thot i pari n'shqiptari
pse ja han 16 vjet Dhipii
sot o sot ti a e din
mu sum vyn Xhami mu FaaL
deri sa i boj do sene
i boj dikur ka mi NaaL
zot kallxoja dove Bindjeen
qe sa ka hiq Kerkush
kurr kerkush nuk ankoheeT
se kom sevapee saduuusH
sum ze gjumi pa Bo mir
e mira jem mu ma qin nonen
wolfi qohet i jeep KraaH
doeDoo e lypin edhe KoMëën
shum do tullusuMaa n'jet
m'bohen beso shum exheeL
ja murra ynyreen e RaaPit
sikur tamLin kur e MjeeL
sikur rrushin kur e vjeeL
si armikin kur e shkeeL
kur asnjo perpara sdeL
qa m'ha kari a e ki n'beL
alaa zani smu ka shterr
kjoo kallxoon qe ala Jom
ala sum thirrin i mjeeR
se moti e kisha Loon


Ky tekst u dërgua nga Berat & Visar
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet