Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Fakulltet (burgu)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fakulltet (burgu)".
3. Video është e këngës "Fakulltet (burgu)", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Fakulltet (burgu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

08/10/2010

2010-10-08T12:40:12+00:00Intro:
Yeahh yeaaah.. mas ni pauzze yeah haha
yeah.. respect per krejt burgun nPrizren edhe krejt Kosoven
prap qaj uki vjeter yeah AUUU! hehehe
yeah yeah

Rep.1

Njeri GjaLL jeton Gabimme.. Gabimet ma kfiLLin Truninn
doo dit teper ` t'merzitshme.. si n'fiLLim kur e lyp funnin
me ni dhom ` 3 me 4.. vet i katerti me shok
n'krahasim me ket qeli.. prap ky Burg pom doket pLoT
Mixha 65-vjeqar.. mi kallxon merzit e veta
faji met ` te vet jeta.. dikujt i mungon e verteta
zoti madh ` pash qet nat.. t'madhe per Fiter Bajram
do merziten per t'kalunen.. do e ardhmja gjall i man
ni arsyje shum e fort.. pom shtin me thon bohet mir
jeta n'Burg teper e ftohft.. jeta n'hekra shum e fshtir
MURSELIT i mungon djali.. GZIMIT buzqeshja e qikes
Baces ELMI t'Ferizajit.. familja e drita dites
jeta Kurr ` nuk o fer.. krejt ti merr kom pas thon
2 PEJAN m'bojn muhabet.. dit e nat per ner ja kom
n'dhom me ta qdo minut.. si kujtim i pa harrun
jeta jem gjith ke muzik.. sot mir spo ni kerkun

Reff.(2x)

Prej qdo gabimit tem.. jeten e shoh me sy
qanej ka rrasem na.. hina s'kena pun me ty
e jemja so e jotja.. nafaken qe e kom
edhe qeshtu un mburrna.. se prap me zotin jom

Rep.2

Dita neserme Urime.. me shokt e kti reparti
jo si tjera her me gzime.. sot qeshtu e paska fati
prap nuk ki ` qa me bo.. durojm e jetojm me koh
festat vijn e shkojn si uji.. kryesorja Zoti njo
me fat gzime n'lumturi.. jo n'familje jo n'liri
me t'burgosur ni buzqeshje.. me t'burgosur ni dashni
kur e lyp e nuk e ki..lirin e para do ditve
njeri zhdryp pi ni pozite.. kur so njeri ksaj merite
bohet mir qeshtu thojn ton.. shyqyr gajreti s'mungon
kejt urojn e kejt e dijn.. i drejti fiton gjethmon
po pres deren me ma qel.. mem thon WoLFi qe u nkry
1 Gabim bohet i madh.. nuk le drit me pa me sy
sa t'burgosur rrijn me heshtje.. me merzi tu thon ATHU
i thot vetes ` pse o burr.. e prune veten Qettuu
pasha besen e do burrve.. nuk ka njeri pa 1 t'met
nuk jan kon budall ata.. se kan than fallca kjo jet

Reff.(2x)

Prej qdo gabimit tem.. jeten e shoh me sy
qanej ka rrasem na.. hina s'kena pun me ty
e jemja so e jotja.. nafaken qe e kom
edhe qeshtu un mburrna.. se prap me zotin jom

Rep.3

Un kur dal ` a gzohesh tii.. qe u gzove kur u mshela
un kur dal ` a gzohesh tii.. qe menove se u shkela
kjo u kon ` veqq pauzz.. veq pushim qetsim per mu
4dit e pata zor.. dikur teper leht burgu
qaty ku rrin edhe msohesh.. bohesh njejt sikur tjert
bab e nan ` kur i pash.. mu kujtu 1sen i shejt
se kjo bot e ka 1zot.. edhe 1bot kejt njerzimi
nanes sun ja preka doren.. i dul loti prej fillimi
perqafimi na mungoj.. jeta shum sprovat e rona
um thojn t'fala t'kan bo kejt.. kaniher me zor po mana
kto jan fjal ` pej ni dhome.. qe i shkrujta me u qmall
athu zoni m'ka ndryshu.. adhurust a i kom gjall
si harrova asniher.. as ata qe sum kan dasht
e kujtoj fatin e jetes.. asaj i knoj tash
meten kto senet kujtim.. permirsimet ki mi pa
nashta kjo u kon e shkrune.. mu orientu tjeter kah

Reff.(5x)

Prej qdo gabimit tem.. jeten e shoh me sy
qanej ka rrasem na.. hina s'kena pun me ty
e jemja so e jotja.. nafaken qe e kom
edhe qeshtu un mburrna.. se prap me zotin jom


Ky tekst u dërgua nga  BeSsi   AuRecords
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet