Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - E Ki Gabim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Ki Gabim".
3. Video është e këngës "E Ki Gabim", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - E Ki Gabim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

26/09/2011

2011-09-26T14:27:39+00:00Rep.1

.. e ki gabim
nese menon e boj per pare
... e ki GaaBiim
nese menon e kom Paqaree
krejt bohen prej qefit
edhe prej Mllefit mrena jetes
krejt T`kuptojn kur e bon me zemer
e shkrun me dor komplet pi Vetes
tutna pi pranis t`vdekjes
per 1 arsyje t`thjeesht
mi kallxu niher kti popllit
pse sjom ka du me hesht
Hina n`vjesht dy zerro 1 , 1
secillit rresht ja vnooj menen
po du mu kon Risii
shtine N`kry s`jetoj per emen
edhe fuqi me pas qdo FjaL
kush t`ka kall najher si un
athu qe kesh gjith i dreejt
e qe punova teper Shuum
nuk um njeh o ti Djalosh
Ruje Lotin masi Dees
ki mu Bind per Emrin Tem
ski mu Grind se Gjithmon Mes
secilli .. Prind per Fmin e Vet
Tutet mos pi Prisheet
Musika Wolfit Gjith Kshillaa
me Muu e din Ka Nisëët
se nuk e shti ka zduheet
edhe pse mu spat kush mem Fol
mu kerkush sma dha 1 Kshill
Kshtu qe Jeten e pata Shkoll

Reff.(2x)

.. Kogja motii ja kom nis me Boooo
.. Ja e boj qysh duhet` ja e Lo e Pshurrii n`Tooo
.. Je Gabiim ` n'ven t'Dashnis kur man inaT
.. Kur je Gabim Pranoje ` Kur je Gabim je ThaT ` eyy

Rep.2

mos ma pre rrugen tem
se merzin jom ka e Heki
e malltretoj veten me Flet
tu hek se po shtohet Mllefi
.... ku o qaj qefi ,
spe di kon Pe thirrin Qef
300 euro tshtijn me Knuu
shoki veten nuk pe njeef
prej ` kahit e ki prejardhjen
me zor zbohesh Evropian
shum ma mir mu majt shqiptar
Atdhetar e MuslimaaN
rrespekt per krejt njerzimin
me ftyr e zemer tpaster
rroku me 1 drejtsi t'fort
se kjo bota ish teater
nese sdel qysh po thom
nese sjom pshurrma Vorrin
se t`miren kur e mjellin do
Qat T`mir prap e Korrin
msohu me ta dhon rrespektin
kejt mileti perpos tkqivee
shendetin Falma mu o Zot
e tjerat inat Givee
i kan do faca T`thivee
khu e nonen spo Durooohen
Kshyrmaa niheer Faceen
masane nuk krahasooheen
se sjom tip qe lavdohet
perpos fakteve sigurt
se qaq keq pa koment ju Lo
si N`pranga mi pas Durt

Reff.(2x)

.. Kogja motii ja kom nis me Boooo
.. Ja e boj qysh duhet` ja e Lo e Pshurrii n`Tooo
.. Je Gabiim ` n'ven t'Dashnis kur man inaT
.. Kur je Gabim Pranoje ` Kur je Gabim je ThaT ` eyy

Rep.3

... jom nxans i jetes
ose ' sherbys i Vertetes
qe i sheh senet pi Afer
edhe i shkrun ja gjun Fletes
duheesh me kon i paster
per me ngu musiken teem
se kur je qe sje Tamaan
n`do vene fjala jem t`dhem
jepja vetes 1 arom
mos u bon si uji Zii
Bonu uj i kfillt si Loti
nese dikush t`jep Ransi
un qeshtu ja nisa moti
pi kti rapi nuk shpernguLna
Territori`kisht
je i Liksht kur Vërsulnaa
fjalt e mija merri mir
si Receptin prej Doktorrit
un t'kallxoj qa osht Arsyja
sa ma Larg mu kon pi vorrit
Me kuptu jeten e Zorit
Jeta Qefit osht XheneeTi
Hatri Zotit i pranojm Kejt
dej kur Doket ReaLitetii
i Boj Lutjet Zotit`
Gjith e lus per 1 Deshir
200 vjet me hek Ska Gajle `
Veq 1 her let Bohet Mir
T`mires kurr si kom mshu shkelem
perpos T`keqen qe se duu
mdoket qe kom Le pi Lindjes
dej N`fund tkeqen me Luuftuuu

Reff.(4x)

.. Kogja motii ja kom nis me Boooo
.. Ja e boj qysh duhet` ja e Lo e Pshurrii n`Tooo
.. Je Gabiim ` n'ven t'Dashnis kur man inaT
.. Kur je Gabim Pranoje ` Kur je Gabim je ThaT ` eyy


Ky tekst u dërgua nga Bessi
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet