Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Kejt Tjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kejt Tjeter".
3. Video është e këngës "Kejt Tjeter", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Kejt Tjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/11/2011

2011-11-14T21:42:10+00:00Rep.1

Heey o FyyLL un sjaam yll
Që deel nTV me shit Meen
Skoom Albuum e skom KliiP
See Qeshtuu pom Pelqeen
Ma theen mos me DaaL n'Ekraan
spom vyyn Famaa o Tii oo
Rapi jem Zboheet per djee e Sot
po bohet per gjdoo KooH
jam poet per sene t`rruges
e kom jeten pa Kollor
o qka o kur ta don zemraa
joo si do me bo me ZooR
textee vet beata veet
inqizim mixim kompleet
un qdo fjal qe e kom shkruu
u kon gjith Realiteet
ploot do vjeet um shkun kejt vet
.. po apet su nalaa kurr
mija rreshta un kom shkruu
2 Miljon me mu mu Mburr
do qe sdijn folin qa Nijn
.. do sum njohin um shajn
kan qillu qe sen nuk Dijn
jan nisin edhe Mut HaaJn
un i du ata qe mdoojn
qe e dojn Musiken tem
i kom shokt qe ma rujn shpinen
ky o krejt tjeter sistem
merre mir o inat`G
nuk o Leht qeshtu sii uuuN
edhe n`pamje jom kejt tjeter
edhee n`vepra i Dalluuun

Reff.(1x)

GJITH Raapi o Tee Naaaa
t`doptit jon kaa Ataa aa
kush do mu bo si naaa
si t`bohet uneeee e Looo
.. ky Rapi o i jemi
Ju tjert rrini FleeeNi
si un ju suuun e Boniii
e pi mejee sun e Merrniii

seee'.. ti nuk e meritoon
qetoo naaa qe i shkrujnaa
i jetum edhee Ngooom
see uneee jom kejt tjeteer
eee nuk po du met rreeejt
Rapin ta bi T`paasteeer
sdi qysh se ki VreeeJt ` o hejt

Rep.2

vet Raper vet Produceent
un t`kallxoj a ki Talent
i kom ujqit i ki Qent
ma mir qoj le ti rujn Dhent
psychopath per tona ant
Ruj dhamt ` kur fol per Mu
hekrat moti i kom Paa
mrena hekraveee kom shkru
un jom G ti jee Fmii
un jom ksi sdi a pe din
nuk beson qe un e dii
ti te un merr inspiriim
flow e zo e krejt i kom
sum vyn rrek dhip me nxon
un t`boj llom me microfoon
i ron i gjon n`Rap ikon
ti klikon ku shkrun WoLF
krejt tjeter PatjeeteR
jom vullkan qe Shperthen
nuk del LLav po del Veper
jam i nxeht mem prek djeGesh
joo kungja se hekesh
jo.. fjal se njekesh
qa m`ha RaaKiii ti a prekeesh
ksi si ti jan larg me mu
oj kafshat e vogeeL T`ha
z`du mu marr me llafe t`kota
ajde vlla kush do mu Paaa
Madafaka kom shum ujq
sillem shLir e kejt syt kuq
do MrroLanaa Agresivaaaaa
jo Raper veq me Kaapuq

Reff.(1x)

GJITH Raapi o Tee Naaaa
t`doptit jon kaa Ataa aa
kush do mu bo si naaa
si t`bohet uneeee e Looo
.. ky Rapi o i jemi
Ju tjert rrini FleeeNi
si un ju suuun e Boniii
e pi mejee sun e Merrniii

seee'.. ti nuk e meritoon
qetoo naaa qe i shkrujnaa
i jetum edhee Ngooom
see uneee jom kejt tjeteer
eee nuk po du met rreeejt
Rapin ta bi T`paasteeer
sdi qysh se ki VreeeJt ` o hejt

Rep.3

Kallee Wolf ti moss e rruj
.. oo ooK BonSaTooon
uneeee shkruj eee Ti GjuuuJ
I miss yoou MicrofoooN
BONSATON SAY aLL brother
miss yooou qdo Momeeent
kur e di qe kom Armaat
MRENA Hekrav nuk jom vet
joom Auu deej kom me dek
T`fala krejtvee qe um Dojn
jom Raperi maa i Dalluuun
se n`krah temin nuk Deshtojn
jenaa e nuk jena m`sheeL
Rapin ee majnaa ka Vetjaa
jeeem Nenqima pi Datlindjes
Qater kur filloj mo Jetaa
Jeenaaaa T`paart
kur o fjala te e drejtaaaa
Tash ky sen dihet Kjaaart
Ku e kaa Venin e Vertetaaa
nuk kaa mo ksi Poetaaa
ishalla ka meee pas
talentin un se Blejtaa
a e din sa jan tu Plaaas ' nasht
... un e di o shokiiii
.. kush jom tek jom Veeeet
.. Biografiaa Jeem '
DeeeL ... kejt ReaLiteeet
.. un jom tjeteeeR
qa po do mo met Kallxuu
me Rapin un Jom RRit
Rapi sot sum tradhton Muu

Reff.(3x)

GJITH Raapi o Tee Naaaa
t`doptit jon kaa Ataa aa
kush do mu bo si naaa
si t`bohet uneeee e Looo
.. ky Rapi o i jemi
Ju tjert rrini FleeeNi
si un ju suuun e Boniii
e pi mejee sun e Merrniii

seee'.. ti nuk e meritoon
qetoo naaa qe i shkrujnaa
i jetum edhee Ngooom
see uneee jom kejt tjeteer
eee nuk po du met rreeejt
Rapin ta bi T`paasteeer
sdi qysh se ki VreeeJt ` o hejt


Ky tekst u dërgua nga Bessi
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet