Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Maraki

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maraki".
3. Video është e këngës "Maraki", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Maraki  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

1 🔥

30/03/2012

2012-03-30T22:01:41+00:00Rep.1

saa vetaa .. `athuuu
muu ka qef mem PAAAA
e doo skan qef mem paa ` muu
per ktaa po foli PRAAA
see nuk o teem e shkurt
see uneeE joom tu fol qe saa
e smuna mu marr vesh kurr
veeeq muu qu muu Vraaa
mos mu kon fjaalt e mija
moti pi rapit kishaa raa
auuuu ee maann gjall alaa
oo man uu paa kush jena naa
oo qa oo mu kon i vee`qaant
ee si juu plooot po kaaaa
mleedhi mledhnu PLOT ` bonuu
dallonaaa mee zaaa ` idea plot ha

t.. habiti keejt
shum beati nxeht do mir e dijn
jenaa mat fortit per prizren
per prishtin n`boot deri Nkin
mee nevee skaa mu shty me Gar
se na t`qojm kaar kto shtine nkry
ti hiqmu rakit rri larg plakit
boonuu i mir boonaa mee Ty
ee boj me meen keqq nuk t`booj
ee kom 1 seen ` ta vertetoj
ataaa qe folin lej kejt anash
qee uun veet ty ta deshmooj
un jom i drejt drejtsia i myt
nuk pom qoheet as mi pyt
ata saa foliin muu maa thejn
si mi paa tu e kru kryt

Reff.

ey `
boneee ma mir
nese ti Muuun
taa jap DoreeN
ee loo ket Puun
na e dijna
qdo her ma shum
na fitojna
e sjena t`deshtun
psychopath per qdo takt
Klikeraaash oo diin me sill
mos lyp tjer saa um ki muu
taa silli shuum ee mun me Vill

Rep.2

un Gjith qeshtu kom dasht
mee bo pee BOOOj
koompleet njeri natyral
un jom . nuk ndryshooj
ti livriit sa tmuneeshh
un hitet ka 1 i l`shooj
albume uuun spo duu
see Bumeee jom ka prodhoooooJ
pi fillimit kuush um msoj
osee korrigjooj naj seen
e kom trunin syt veesht
durt beatin e boj ma Then
me ket flow oo probleeem
mos kshyr me boo kopjen teM
veq tkallxoj qe kom ideaa ` fuull
hard diski so ka i nxeeen n`arkivin tem
yeaah ...
jeetooj mee RaaP
jom msuu me RaaP
muu qu me RaaP
.. 1 kontineent
kuu kaa shqiptaar
e dijn kompleet
qe jom perfeect pu-na
..oo per MUSIK
se kom tak tik mo sjom Fit
jom i dy-shimt para 1 rrenciii
qe sdin jeten n`drit me Qit
joom i vendost per ku jom Nis
edhe nuk mun kerkush mem NaaL
Ti sun ma merr Nafaaakeeen teem
deeeri sa Zotii maa kaa FaaaL
ee hajt kallxom pra per 1 sen
psee kejt njerzt maa boojn Hallall
Rapi oo n`territoor temin
deeri sa KinGii oo GjaaaLL

Reff.

eey `
boneee ma mir
nese ti Muuun
taa jap DoreeN
ee loo ket Puun
na e dijna
qdo her ma shum
na fitojna
e sjena t`deshtun
psychopath per qdo takt
Klikeraaash oo diin me sill
mos lyp tjer saa um ki muu
taa silli shuum ee mun me Vill

Rep.3

ee vertet jeenaaa T`fooo-OOOrt
.. jenaa t`verteeet
e kenaa stiliin Hoo-ooott
ti mos u munoo
bilee me muuu o ee Koot
see un e boj qysh Moooti
eee sjom naal Deri Sooo-oot
vi edhe foli drejt
skoom nevooj me rrejt KuuuuRRR .
see jom qasi niveeLi qe boj RaaP
ee thirrnaa BuuuuuRR .
Wolfi din me thurr
me kam e dur e sbohet kurr bajat
e ngon 3-4 qin her
non stop replay KJO oo fakt
uneee po duu met thon = NGOOM
se senin tem ja vlen = BEE-SOOM
se microofooni smuuuun paa Muuu
eeee uneee muuuj paa microo`Fooonn
see jom i roon matriaaL KOM
edhe graatis ta fali Ty
Sum vyn klipee un jom me Vite
edhe Boj Hitee kur ja Msy
jom qesi produceenti
e boj vet gjith e boj ndryshe
flowin teem kurr se gjen njejt
fluturoj si dallendysheee
mu sun um thuu sen spo vyshee
se un n`dyshee ta qaj BeaTin
edhe kom ideaa pluus ` ndryshee
un taa Lodhi shpirttiin

Reff.

eey `
boneee ma mir
nese ti Muuun
taa jap DoreeN
ee loo ket Puun
na e dijna
qdo her ma shum
na fitojna
e sjena t`deshtun
psychopath per qdo takt
Klikeraaash oo diin me sill
mos lyp tjer saa um ki muu
taa silli shuum ee mun me Vill


Ky tekst u dërgua nga Bessi
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet