Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Aventur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aventur".
3. Video është e këngës "Aventur", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Aventur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

04/05/2012

2012-05-04T17:19:57+00:00Rep.1

Keejt jeta Aventur
po pergjithmon jetojm
a na kujtoheet neve dikuur
athuuu najher Harrojm
qysh e jetum ket jeet
kush heki e nuk heki
Fatlum a zemer DjeeG
Dallon Realiteetii
te rrenci e i drejti
i miri e i keqi
e bardhaa edhe e zeza
Engjulli dhe Dreqi
Dallohen shum do sene
vreheen me mija senee
ka dush far dush Venee
Secilli sen ka Renee
Forca krijusit Teem
o shum e plotFuqishme
Zemraa jem Kuur FleeeN
qater nuk o e ndishmee
se jom gjys i vdekuun
i largun pi Obligimiit
I qeli syt NormaaaL
doket jeta pi fillimit
asni sen nuk nkryheet
se jeta nuk ka Fuun
sjom aj djali qa Fryhet
po aj qe arrin me Pun
se e di Ftyraa o Vlera
ee Parjaa o humneraa
skom pun un me pedera
qe shkojn ka fryn Eraa

Reff.(2x)

Aveentuuuuuuuurrrrrr
kejt veet n`jeet keenaa mi Loon
Kjoo Bot e kaa Fundiiin
Dej sa Ringjallem te toon
Dikuuuuurrrr ` gjykohem
kush i mir i keq u kon
Qaater Zoti vendos
ku ki mu kon pergjithmon

Rep.2

.. aventur` jeta jeeeme
sikur e Jotja
nuk mujna me kuptu Kurrrr
Saaa Gajlee i kaa Botaa
sa lindin e sa vdesin
do Gzimee do merziaa
sa Tmira e saa T`kqijaa
neper sfidaa T`mijaa
jenaa msu me duruu
nuk e kena mo probleeM
se Lindjaa edhe vdekja
n`'ket bot e majn 1 ReN
oo plus shembulli jeem
talenti qe jom ReaL
asni sen spom terheeK
me bo LeeK e mu shit BaL
synimi jem o i rraaLL
e dhash jeten per FjaaL
me t`kall dej sa jom GjaaLL
vet me Thon Bree i Koftt Hallall
.. produkt pa Hilee
i zgjedhun per publik
kejt senet aventur
pse mu bo ekonoomiik
so nevoja per panik
edhe n`koft moment i vdekjes
diqka qe vjen paqare
na sun e hekim pi vetees
... jeta so Fer
uneee i mledhi ja gjuj Fletes
se kejt qa e jetoooj
Thirret Deshmitar i Jetes

Reff.(4x)

Aveentuuuuuuuurrrrrr
kejt veet n`jeet keenaa mi Loon
Kjoo Bot e kaa Fundiiin
Dej sa Ringjallem te toon
Dikuuuuurrrr ` gjykohem
kush i mir i keq u kon
Qaater Zoti vendos
ku ki mu kon pergjithmon


Ky tekst u dërgua nga Bessi
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet