A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Big Wolf - Inatin Na Kan Ala  (Feat. Big Night & Bonsaton)


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/04/2013

2013-04-11T17:14:12

Featuring

Bonsaton

Featuring

Big Night


BiG WoLF:

Kohnaa shuum kan Kalu
un quditna shpejt shkun
13 vjet pasha keejt
ska lidhje po shpejt kalun
.. Planii jem Thirret Auu
All-llahu ka dasht mem lon Muu
1 Mbretni me 1 njeri
ky njeri ska mu Harru
Ktuu , e dijn thojn alaa
si wolfi o zor me pa
RRugt e mija ka i shetitaa
ti u rritee un i lash Maa
9 vjet neper rrug t`prizrenit
midis njerzvee midis tejee
kalova me 1 mosh tjeteer
qe ti me ec mas mejee
kom edhe tmira edhe t`kqija
tii t`kqijat mos i kopjo
kohnat e shtira dikur i thirra
tash qato hiq sum vyn Moo
... nona jem ti mos u meeerzit
se ska me bo problemeee
Muusikaa o ndor temeee
pa u marr me thash e themee
.. tash kjo pozita jemee
pi shtin doo me ngajt ma shum
Wolfi kto e ka me t`Leneee
Zoti mi`dha , kejt qa boj Un
un ... kaaa me nkry ket puun
pa e rre paa vra kerkoon
Ropt ti qi masi m`nguc mu
dej qater kom Microfoon

Reff.(2x) BiG WoLF:

Big edhe Big edhe Bonsaton
jemi kon jemi e kemi mu Kon
e bonem me tonen hiq pa e vjedh
rrugve kom bredh , Teshaat Gjoon
.. inaatin naaa kan Alaaa
Aneenaaa doo e knenaaa Dooo
.. Heejtaaat i keenaa Paaa
spo mujna mi duru Moooo

BiG NiGht:

Sa Heer ` me shkru me dor
kur um rrok per ni t`kalume
Sa Heer ` me fol per vepra
si kthetra dalin pi durve
tmija ` qe sbonen sherre
me lakmu pare e kerre
ploot ` kan thon ` qe jom i dopt
po ti ma t`fortin bjere ko
se na e kena mat fortin n`krah
na e lusim zotin pra
zoti pi dallojka kta
domethon ` mat fortit na
AAAAAAAAAA ` UUUUUUUUU
Sii 2004 ` 5ta
perjetimet e bojn t`veten
kto sjon pun t`thjeshta
... sa her ka rruuga
me tesha t`gjona sa dita ` nata
... tash na takon met dhon kshilla
me t`majt tyy Liigje`rata
sjena na si do trapaa
se hapat i kem t`sigurta
... mirrem na me fjal t`shejta
s`mirrem na me fjal t`urta
... edhe disa rreshta
si shigjeta nuk e preka kerkon
... kjo puna jon po dallon
qe sa koh nuk po ndryshon
... kqyr anash ` left edhe right
... ki me pa qe nuk ka moo
sikur kta tipat qe mahen
Alaaaa Old School n`ket koooh

Reff.(2x) BiG WoLF:

Big edhe Big edhe Bonsaton
jemi kon jemi e kemi mu Kon
e bonem me tonen hiq pa e vjedh
rrugve kom bredh , Teshaat Gjoon
.. inaatin naaa kan Alaaa
Aneenaaa doo e knenaaa Dooo
.. Heejtaaat i keenaa Paaa
spo mujna mi duru Moooo

BonSaTon:

Heek ` heki kto tripa
boni do klipe ec perpara
ndryshime n`texte n`beata n`flow
me ransi me bo para
e para ` shtine n`kllapa
sdeshta me bo muzik per kllaba
e dyta ` e pyta veten
me knu per jeten a met mrapa ?
e treta ` e gjeta zgjidhjen
qa thirret rap jom mrena
nime textin e shkruj e knoj
po nuk ma then kur sma thot zemra
se mu reper mboni jeta
qato per kurva nuk knoj
fjalt e thjeshta neper rreshta
tkallxojn pse per fam nuk e boj
se jemi t`rriten me probleme
neper ghetto neper terre
vet tema ` e ksaj teme
tkallxon qe jom rrit me sherre
plus do qe jon kon me mu at`her
kan harru qysh jon bo repera
fjalt e mija zberrthej mir
ki me thon man tu rrit nera
... dora m`shkrun se her nin beat
se inspirimin e kom n`shpirt
i thom vetes qu e chillit
BST me fat se i kom mat mirt
... flowi jem o i pa`kapshem
per rimat une jom i gatshem
per beata ` ska t`capcaratshem
wolfi i bon ` shum jom i knaqshem

Reff.(4x) BiG WoLF:

Big edhe Big edhe Bonsaton
jemi kon jemi e kemi mu Kon
e bonem me tonen hiq pa e vjedh
rrugve kom bredh , Teshaat Gjoon
.. inaatin naaa kan Alaaa
Aneenaaa doo e knenaaa Dooo
.. Heejtaaat i keenaa Paaa
spo mujna mi duru Moooo


Lyrics submited by Bessi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019