Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - 101

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "101".
3. Video është e këngës "101", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - 101  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/11/2013

2013-11-28T17:23:01+00:00nihet krisma vjen era
28 nentori Msyni
101 vjet kalun me Fest
edhe tash i deel Tymi
se shqiptari o si dryni
do sene i run ton Jeten
Dita kti Nentori Met
qe s`kompenzohet me Tjetren
zemra ... na ka kajt
e na ka vujt po sjena shujt
se jena ... t`ktuhit
sbomi t`hujit vler e tjeter kujt
kur jena qu na mu shliru
u kon qe skena Duru
Dashti zoti Pushka Topi
Shkije nuk kena Qetu
Qoje perpjet qi nonen
kalle kallashin a kii
Gjuj 100 e ni fishek
ti me kejt vllaznit e mi
le ta nin ane shipniaa
e kalliim kur vjen kjo dit
e vetmja dit me krismaa
festohet preej se kom lind
shoooki ` ti kallxoj krejtve
per 28`qin tooon
saa luftaa u bo sa njeri
ka shku sot na mu koon
... oosht histori e roon
prej ismailit e maj n`men
... per qat Flamurin kuq e zi
Gjith jon myt djeeem

ref

... kallxoj ti tonveee
se sooot du me kalll
... neser spe dinaa moo
a jenaa gjaalll
.... lee ta nin shipniaaa
kallaashin rrafaaalll
.... lee ta din vllazniiiaa
se gjith naa kem DaaaL

... Kape kerrin qele xhamin
Flamurin perjashtaa
... let valon kuq e zi kamos
se qet dit e dashtaaa
na rriti historiaa
traditaat i kena t`laashtaa
Armiki nuk na don
qysh se don Qibritin Kashtaa
.. na Folim shqip
me alfabetin e shqiptarit
kosovarit kurr si ka Mungu
ajo fjala e t`parit
se duhet me kon t`lidht
si rraja lisit me took `shka
munesh leht mu bo
po shqiptar kurr nket bot
se shqiptar mun me lind
e mu shit o shum Leht
duhet shum me dhon per ven
e mu kon shqiptar vet
kuq e zi me zemer Venat
edhe trupi kejt komplet
Qeky Ukiii Atdhetari shkijet
i urreen per jeeet ` e sot
... pe boj temen
venit tem ja thom ktoo fjal
ataa qe e dhan Gjakin
Zooti ja boft hallaLL
se jeten ja kan fal Venit
dej n`dek sjoon naaL
Herojt si harroj kuurr
dej sa kom mbiemer SHAL

ref

... kallxoj ti tonveee
se sooot du me kalll
... neser spe dinaa moo
a jenaa gjaalll
.... lee ta nin shipniaaa
kallaashin rrafaaalll
.... lee ta din vllazniiiaa
se gjith naa kem DaaaL


Ky tekst u dërgua nga  Lukinjo
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet