Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Wolf - Ftyra E Saj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ftyra E Saj".
3. Video është e këngës "Ftyra E Saj", por nuk këndohet nga Big Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Wolf - Ftyra E Saj  (Feat. Ds& Bonsaton)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

1 🔥

Featuring

Bonsaton

07/01/2013

2013-01-07T16:44:38+00:00Intro:
Joooo .. nuk jaa ka Vleejt
T`kom dasht mee Zemer
T`hupaa per jeet `sdi pse
Tyy . ti falaa keeejt
ikee su ktheveee
Qysh mujte mem lon Veet ooOOO

Joooo .. nuk jaa ka Vleejt
T`kom dasht mee Zemer
T`hupaa per jeet `sdi pse
Tyy . ti falaa keeejt
ikee su ktheveee
Qysh mujte mem lon Veet ooOOO

Nata e ftoft n`vetmi , neper gjum m`sillesh n`anderr
e shihsha ni MARTES ... Amo une nuk kesh DHANDERR
u munowa me t`rujt ... besom .. t'dojsha sa VETEN
kur du me hek MERZIJEN e kapi e mushi FLETEN
pa ty se shijoj JETEN ... se ty JET tkom thon
une t'deshta edhe tdu .. me ty kesh po tash nuk jom
teper keq per mu e ty ... qeshtu nafaka ish kon
spo m`besohet sa u dashtem .. qato spo muj mi lan
as takimet as kujtimet .. Perqafimet po m`mungojn
ti merzitesh un merzitna .. ment e mija te ti shkojn
ti nashta um ki harruu .. ti nashta sum kujton muu
ti nashta je bo me tjeter .. Atij tjetrit i thuu TDU
Dije .. qe m'ki lendu .. po un kurr ska me t`harru
syt i maj ka KALENDARI .. maj shpresa per mu taku
Athu po menoj GABIM .. na kurr skena mu BASHKU
e ki qa zemren n'dy pjes .. nuk ngjiten pa ty e mu !

Ref :
.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

m'kujtohet ftyra e saj
qe ala nzemer e maj
ti ki kajt kur jena nda
amo tlutna sonte mos kaj
nuk ka fjal mu shpreh
me than ata qe jom tu e ndjeh
un t`harroj .. e pranoj
veq at`here kur jom ner dhe
t`lutna ngom sot .. mos qit lot
bonu e fort pash mu
nket bot .. ka femna plot
amo ti je tu m`mungu ' THOM
zemer ala tduuu
ala i du syt e tuuu
ftyra jote o prezent
edhe ti kur nuk je me mu
se kena kalu shum ` koh bashk
e tash ; me tjeter tsho
unee zemren ty ta dhaaash
edhe t'thash mos e lendoo
se teper jena ' daasht
edhe kto mos e harroooo
sot kur t`sho e uli kryyt
edhe bona kishe nuk t`njoh
.. kena pas kujtime shuum
t'thojsha pllum .. t`thojsha jet
u gzova kur t`gjeta ty
besojsha n`dashni TVERTET
menojsha me t`pas per veten
si ngojsha qa folshin tjert
... kesh ngjendje me ta dhan jeten
amo ti s`menowe njejt ! hëë .

Ref :
.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

Zemren e kom t`lotun , nese lotin sma sheh nsy
nese m`sheh ka shkolla jote .. dije qe jom ardh per ty
jet e oksigjen jan kon fjalt qe gjith ti kom thon
tash qe sjemi mo bashk .. e di zani jem t`mungon
sekreti i jetes tem, emri yt me shkrojna t'mdhaja
Zemra 1mij pjes u thy, e kalumja ka shum varra
me dashni tande jom ushqy, me dashni tone jom rrit
jom munu me t'rujt si syt .. menova me ty mi pas fmit
Gabova ' qe t'kom merzit .. veq e di qe gjith tkom dasht
dashni t'dyt nuk kom pas , se e para mka prek n`asht
gjith t'thash qe sje tum dasht, kto fjal tpaten lendu
m'thae nale kohen 1 her , un per ty sa kom luftu
tash jena larg njoni tjetrit, menojna per njoni tjetrin
tash munesh me pas 1 tjeter .. amo smun me harru t`vjetrin
kto fjal qe vin prej shpirtit ` spata mundsi me ti thon
ti je femna e ondres tem ... prap veq onder ki mu kon !

.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

.. shuum sene , ndryshojn me koh
tkoom pas ty thosha mo ska asnjo ` dul RRen
.. n`mene tem dit e nat tkom pas
se ki dijt tash e din ,, po tjetraa ME MU Flen ..

Joooo .. nuk jaa ka Vleejt
T`kom dasht mee Zemer
T`hupaa per jeet `sdi pse
Tyy . ti falaa keeejt
ikee su ktheveee
Qysh mujte mem lon Veet ooO


Ky tekst u dërgua nga Clirim
Më Shumë Këngë Nga Big Wolf:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet