Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijt E Sefes - Dy Tupana Në Derë Të Kullës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Dy tupana o more n`der te kulles
Ni za burri n`tel t`lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershenesin o pushk e sharkia
S`pushon pushka o more n`krejt Drenicen.
pe qojm nuse oo' shote galicen
Shota rrin o n'kal gjith nur
Ball dasmoreveo more ni flamur
1000 krushq o me nuse vin
1000 pushk o mi supe u rrine
Kapercejn o grykat dhe malet
Bin tupanat o more kanga s`nalet.

ooo 7 varruem o more n`jatagana
Gjokset mushun o more me nishana
Shota erdh o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtiz flamuri
Sy per plakun oo ne flak baruti.

Shota veshi o tirq galana
Nuse malev o more ne luft me krajla
S`rrin mej knu o djepit te shpija
Po e thrriste o more nan lirija
Mori pushk o me rrethatore
Per me i kthye malet n`llogore.

Syt e saj o shendrit lirije
Pushka i knojke o more kang trimnije
Palos krahet o si t`shqiponjes
Kanga e burrav o te Kosoves.

1 lahut o me kang kreshnike
ja u la kohrav o more heroike
Knojn me ta brezat qe vin
OOO more i knujm Shotes
O more heroin.


Ky tekst u dërgua nga Diti200

Bijt E Sefes - Dy Tupana Në Derë Të Kullës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Tupana Në Derë Të Kullës".
3. Video është e këngës "Dy Tupana Në Derë Të Kullës", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:


Komente 0