Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijt E Sefes - Mora Avdesin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

A mora avdesin, a t´sabahit
A t´ja bajna duvan a dylberit

O t´ja baj duvan o dylberit-e le
te flas-o me mue o te mjerin

O mora sharkin une, o mej ra une tja
Tja Lajgoj qunit, o sevdan a hai

Tja largoj qunit, o sevdan tja
Tja afroj te ziut, o belan a ahi

O boll e madhe, pa belaja po
Po ma e madhe, a sevdaja a ahi

Dola ne Pazar, o me pa se
dylberin mue ma kan, e kan vra a ahi

O dylberin ma,o e kan vra me
Me dy pluma, o i kan raa a ahi

O me dy pluma, o i kan ra te
Dy krahzit mi, o i kan tha a ahi

O vjen arshiku gjith, o gjith tuj kajt lot
Per faqe i ki, shin ra a ahi

O lot per faqe, o i kan ra se
Prej teje nuk ka, a sevdaja a ahi

O asllan e kapllan, o a dini
besen qysh ma Keni dhan a ahi

A din besen qysh ma ke dhan qaj
Jaran une jam, qe jam kan a ahi


Ky tekst u dërgua nga Kafexholli

Bijt E Sefes - Mora Avdesin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Avdesin".
3. Video është e këngës "Mora Avdesin", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:


Komente 0