Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijt E Sefes - Bjeshket E Shales Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

O Bjeshkët e shalës
jan lidhë o një zeri
o mehmet shpendi
e rrokë mamzerin

Ooo Mehmet shpendi
e rrok mamzerin
o eni trima
për vatanë të vdesim

O hyn o në voter
pisket o si zana
o mbushen bjeshkët
me djem o azgana

O mbushen bjeshka
me djem o azgana
o veç o për pushkë
i ka ba nana

O mehmet shpendi
o me djelmnie
o i ka zanë pritat o
varge e vi e

O i ka zanë pritat o
varg e vi e
o dridhet pasha bre
me krajli e

O për mbi topat
e dergut pashës
o trimi shqipes o
fort piskatën

O trimi shqipes o
fort piskatë o
mbushni hutat djem
barotë that e

O malet tona me
Shkambë e gurë
o luftojnë trimat
o për flamurë

O luftojnë trimat
o për flamur
o trojet tona jo
si lëshojmë kurrë


Ky tekst u dërgua nga Ardit

Bijt E Sefes - Bjeshket E Shales
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjeshket E Shales".
3. Video është e këngës "Bjeshket E Shales", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:


Komente 0