Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijte E Marash Krasniqit - Bjeshket E Shales Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bjeshket E Shales" kënduar nga Bijte E Marash Krasniqit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O Bjeshkët e shalës
jan lidhë o një zeri
o mehmet shpendi
e rrokë mamzerin

Ooo Mehmet shpendi
e rrok mamzerin
o eni trima
për vatanë të vdesim

O hyn o në voter
pisket o si zana
o mbushen bjeshkët
me djem o azgana

O mbushen bjeshka
me djem o azgana
o veç o për pushkë
i ka ba nana

O mehmet shpendi
o me djelmnie
o i ka zanë pritat o
varge e vi e

O i ka zanë pritat o
varg e vi e
o dridhet pasha bre
me krajli e

O për mbi topat
e dergut pashës
o trimi shqipes o
fort piskatën

O trimi shqipes o
fort piskatë o
mbushni hutat djem
barotë that e

O malet tona me
Shkambë e gurë
o luftojnë trimat
o për flamurë

O luftojnë trimat
o për flamur
o trojet tona jo
si lëshojmë kurrë

Publikimi: 24/10/2014Më Shumë Këngë Nga Bijte E Marash Krasniqit:


Komente mbi këtë këngëBijte E Marash Krasniqit - Bjeshket E Shales
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjeshket E Shales".
3. Video është e këngës "Bjeshket E Shales", por nuk këndohet nga Bijte E Marash Krasniqit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.