Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bilall Maliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Elezbali 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Bilall Maliqi është një poet i njohur. Bilall Maliqi, lindi më 08.04.1969 në fshatin ElezBali, komuna e Preshevës. Ka të mbaruar shkollën e Grafikës dhe disa kurse të gazetarisë, në të cilat është pajisur me diploma dhe certifikata. Shkruan poezi dhe prozë për fëmijë e të rritur, merret edhe me kritikë letrare. Deri më tani ka botuar 33 libra të zhanreve të ndryshme letrare. Është i prezantuar në shumë Antologji e Leksikone, i përkthyer në: anglisht, italisht, rumanisht, suedisht d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Avni Azizi

Shefik Arifi

Fahredin Shehu

Asllan Qyqalla

Shkëlzen Zalli

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Ali Asllani

Tyran Prizren Spahiu

Brahim Avdyli

Tags: Bilall Maliqi


Komente mbi këtë artist