Official Video

Bilbilat E Labërisë - Sevdaja Kështu E Ka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/05/2012

2012-05-31T10:52:51-Më thoshe se s'të gjumi
Ç'të bëj un' e varfëra
-Të më bësh derman se vdiqa
Lagma buzën se m'u tha

-Nuk di si ësht' e vërteta
Nga vapa lumi u tha
-Shërom' se nga mëndja ika
Jo moj jo, nuk bëj shaka
(pas çdo strofe)

-Shih mos e ke nga zavalli
Rinia kështu e ka
-Hajde të dalim nga lumi
Të rrim' sa të bjer' saba'

-Një buqet' me lule mali
Kishe zgjedhur për sevda
-Ç'të të them un' rrënjëdali
Vajzë si ty lule s'ka

Pëllumbesha dhe pëllumbi
Pritën der' sa hëna ra
Luajtën sa i zuri gjumi
Përmbi trup vesa u tha


Më Shumë Këngë Nga Bilbilat E Labërisë: