Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bilbilat E Mushtishtit - Shkon E Vjen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Potpuri Me Bilbilat E Mushtishtit"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Motrat Mustafa

Më Shumë Nga

Shkurte Fejza

Më Shumë Nga

Remzie Osmani

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shkon E Vjen" kënduar nga Bilbilat E Mushtishtit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bilbilat E Mushtishtit i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Orkestra 2 Korriku - Shkon E Vjen

(Fatos berisha )
Fort u shkriva e su pash o moj bukuri
(Fatos kryeziu)
Fort u shkriva e su pash o moj bukuri
(Fatos hoxha )
Ne dritare dal e ulem kaj kaj si fmi
(Faton isufi)
Me dritare dal e ulem kaj kaj si fmi

Ref:X2
Kaj kaj djal i mir plot me zemer e deshir une jom dashnorja jote naten e mir

(Fatos kryeziu)
Dil 1 her... dil 1 her 2 3 dilem dil 1 her 2 3 4 dilem
Dil ni her zonjusha ime du met pa en gjam
Perej merakut ton moj zemer
Nuk e di ku jom
Vajz vajz shpirtin en dor ma ke ma ke ma kee
(2 korriku)
Zemra ime shpesh po vet vajz e kujna je u
Ref:
Kaj kaj djal i mir plot me zemer e deshir une jom dashnorja jote naten e mir
Kaj kaj djal i mir plot me zemer e deshir une jom dashnorja jote naten e mir naten e mir
Oho naten e mir hajt

Alfred Gjini - Shkon E Vjen

Shkoj E Vjen
Iken e vjen si prekje padashur ne duar
Je iluzion APo nje ndjenje pa veprim
Kerkon dicka apo ndoshta jam une I gabuar, s'e di
Kur me buzeqesh dhe Jo pa qellim, ti e di vetem ti

Ti me thua nuk te dua s'je per Mua shpesh me thua 
Ti me thua nuk te dua S'je per mua ti

Shkon e vjen dhe me rremben
Vetem zemren ti nuk ma ndjen
Shkon e vjen dhe me permend
Syte e mi Jo ti nuk I gjen
Shkon e vjen si fllad I lehte
Me te gjithe ne party kercen
Shkon e vjen dhe me permend
Shpirti yt s'dashuron asnjehere

Nuk me pelqen kjo loje eshte shume e ngaterruar
Pse me buzeqesh kur ndjen ti vetem hezitim
Je shume e vogel por shpirtin e ke te trazuar, stuhi
Ne dashuri s'ka vetem dhimbje e trishtim, kete dije mire

Ref...

Alfred, I don't want you
But you want me
You don't want me 
Bur I want you
This is a mixed up love affair
That's going no-nowhere!

Ref......
Më Shumë Këngë Nga Bilbilat E Mushtishtit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet