Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bilbilat E Mushtishtit - Nëpër Telat E Çiftelisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nemes fushes se blerimit
Po degjoj o nje za bilbili
Ku po knon bilbili i malit
Ne Mushtisht o rrez maleve t'Sharrit

Pa ma thuj bilbil i pare
Emnin tand o si ta thon
Emni bukur mua me rrite
Me pagezuan Aferdite

Nga ky popull une u linda
Per te zemra me kendon
Neper tela te çiftelise
Historin o mor ja shpalon

Me fat emni ty te qofte
Brez pas brezi u trashegofte
Kanget tua popullore
Le t'jehojn o perher n'kto troje


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Bilbilat E Mushtishtit - Nëpër Telat E Çiftelisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëpër Telat E Çiftelisë".
3. Video është e këngës "Nëpër Telat E Çiftelisë", por nuk këndohet nga Bilbilat E Mushtishtit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bilbilat E Mushtishtit:


Komente 0