Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Bilbilat E Mushtishtit - Maroma Nje Kafe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Motrat Mustafa

Më Shumë Nga

Shkurte Fejza

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Mushtishtit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maroma Nje Kafe" kënduar nga Bilbilat E Mushtishtit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bilbilat E Mushtishtit i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gjergj Presheva. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Maroma ni kafe dalngadal ta pi
Se më ka ardh letra për me shku në ushtri
Ani shuj bre djalo qka mkallzove ti
Tash na erdh pranvera qka baj un pa ty )2her
||
Ushtar un po shkoj e ty pot la nshpi
Me mall poti lo sahat e allti
Për mu kur t‘mer malli ti moj bukuri
Mer shkruma ni leter pash dy syt e mi
|||
Vin shoçet e mia tbojn bajram me mu
E un në dritare për ty tuj mendu
Vitet po kalojne koha sasht tuj shku
E mora ni letër ty për me ta shkruMë Shumë Këngë Nga Bilbilat E Mushtishtit:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet