Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

BimBimma - "Liria (skit)"

Teksti origjinal i kenges

Se din vleren e fjales liri
E as, vleren e ajrit qe je tu e shti n'mushkni
E as tujit qe je tu e pi, pa t'ra me hi n'vetmi
Pa t'ra mu ni qe ski njeri, as familje as motera as vllazni
Met ardh ron mu perbi e mu ni qysh o me tu nxi
reja qe e ki permi, per qa thu e di, kape pjesto me se di
Je i fort po nuk ki energji, pret me ndodh mrekullia, po ska mrekulli
Ski as shtyll ku mu pshtet, i nxerr vlerat e gabimet n'jet
qka ki pas e qka jo..ki mi vrejt, e met, si peshk i coft n'rrjet
qka ki pas zor.. tash o let,po smunesh me prek
fushen e realizimit se kryt prej trupit, e kryjn procesin e decentalizimit
Ti met mes jovetbesimit, e rritet ndjenja e besimit
nfuqin e krijimit, kur vjen dita qe thu o funi i filmit
filmi veq ja nis
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019