A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

BimBimma - Gipcc Live Utrech


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/01/2008

2008-01-19T20:40:27

STR I (Pjes e freestyle0it Pismilet)

S’o normal | kejt ky ven me kon pa moral |
Drejt i bjen me thon amoral |
Sa here qe dal | del edhe naj bal | qe hin me naj ven ja problem tem personal |
Haver ajt kno ato qe e kon ti |
Shshshshsh bleje CD-n qo e ngo n’shpi |
E mu lem rahat | se nuk kom vakt | e as qef t’pakt | me ty me pas ma t’voglin kontakt |
Osht fakt | qe jetojm me ni ven |
Po nuk na lidh sen | amo hiq asni sen |
Qashtu qysh nuk e lidh natyra macen me qen |
Ti e ki jeten tone un e kom jeten tem |
Ma mir t’bjen lem | haveri jem

HOOK: Gipc truni qipi qips, qishtu kur truni s’dhez n’qilc ma mir me kon hajn se lyps
ish kon 1 her 1 rren, ish nis me lyp t'verteten, qysh me lyp t'verteten ku rren e ki veten

STR II

Krejt ka hup kuptimi drejt i fjales muzik
Se ma shpejt kisha dhez cicen jasht me pas qit
Me pas dit kisha vnu perik pak do shmink
E i kisha ngjit gjit e pllastikes me neo-stick
Jon perzi industrit, e un rri in the street
Tu bertit si lladik HIQMINI ZINGJIRT
Qe tri vjet tu nejt n’terr ma n’fund dola n’drit
Nuk pod u mu bo I famshem po po du me shit
Mo s’po du me prit, se qysh pe shoh pa mu kurgjo OJ spo livrit
Kjo so per mu qudit
Fillimi repit-ship prej E-gjelit u llogarit
Prej asaj dite shum paraziti u paraqit
Pi hi ma fell n’tem, kur e zavendson mikrofonin me CD-n…
T’zavendsoj me DR.Dre-n

HOOK

STR III

Me nitro-glicerin ktuhin e boj Hiroshim
E perzi me Kin’ e fitojm Shipnin
Jom I musht adrenalin si me pas marr kokain
A je kah nin o non qim, hec e marrim vin
Mushem kerozin te fitoj fuqin sa ni turbin
Per me mujt me ju shtin
Krejtve me ni thes, po ves pa stress kadal po des
N’pazar I qes, I shes, pres, çmimin ja u zbres
Veq me kqyr a pi blen najkush,
Po kurr nuk vjen kurkush
Se kejt jon Hip-Hop superstar letrar
Prej kahit e kan marr at far o Shiptar’
Une jom katunar NR, me domethanje t’madhe perfuni ni mahalle
Merre do uj se u kalle
Prej seneve qe sillen e pshtillen n’kry t’ni budalle

HOOK


Lyrics submited by D.a.t.i
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019