Më mbaj mend (për 1 muaj)

BimBimma - Veq Po Du (Feat. Vig Poppa & Singullar)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Vig Poppa:
Veq po du me
Veq po du me
Sen spo du me..

REF 2x:
Veq po du me thy pak
e nuk jon ka m'lojn
Veq po du me bo qa du
jo qa dojn
Veq po du me shku
ku mu m'kuptojn
sen spo du me ni
po du me bo muzik.

BimBimma:
Veq po du me bo QA du jo QA dojn
gjith kom shku ka kom dasht jo ka shkojn
senet kan ndrru edhe hala senet ndrrojn
andrrojn na me ndrru po jo na nuk ndrrojm
hon e don jom kon lladik
kur u flit per muzik
tu e dit qe skom mu shit
kom dasht me bo ndryshim
e kurr mos mu korrit
e po ja kom arrit
perqata gjith ma pallit vulen Classic n'patik
kjo o se nuk shkoj me pse ose me ose
kur vendos me os sose ose
ose mos e bo se mos e harro ose mos e provo
se MUZIKA E
MI CASA OMBRE!
Pos qe e din qe qa osht e poshtme osht e vertet
Jem 3 si 8 te 3't me 1 tenk
si nget vet me 1 take(tejk)
so sekret qa po pret
letrat qeli shpejt
eyo VIG (vig poppa) djegi krejt!

REF 2x:
Veq po du me thy pak
e nuk jon ka m'lojn
Veq po du me bo qa du
jo qa dojn
Veq po du me shku
ku mu m'kuptojn
sen spo du me ni
po du me bo muzik.

Vig Poppa:
Kom dasht me bo muzik
veq e kom ni per her t'1 (vii)
krejt hecni dhe leni log-un perseri
kom dasht me fol e me m'fillit
jom munu me bo qa prej meje o prit
n'fund e kom vrejt qe sen
sen t'rakit spasna t'dopt
do ma bojn bonu ma club
femnat dojn diqka me kcy
mos bo sene t'rona se po bon muzik veq per ty
do thojn je bo komerciall njeri mo sje tu ma thy
ke nis mu fry zakonisht qata skan lidhje me kry
e mo kerkush ska qa thot
a jom i mir a i dobt
plot qe m'kan kritiku
kallen kur i lshoj valle n'club
qata mki ni tu bo hite
kurr smki ni tu bo diss
duhet me bo kompromis
me mbijetu n'biznis.

REF 2x:
Veq po du me thy pak
e nuk jon ka m'lojn
Veq po du qa du
jo qa dojn
Veq po du me shku
ku mu m'kuptojn
sen spo du me ni
po du me bo muzik.

Singullar:
Nisjani krejt ngjeni
ini mini majni mo
edhe nese nuk vjen rendi
un gjethqysh kom me bo
Singullari nuk mbet vet
jom me click n'qdo qytet
ata e din...nuk m'beson veti vet
kush per t'paren her ka qit 1 staz me rep
per her t'1 1 shtaz n'rep
tu pru rep PURE
e tjert le t'maten vet
industria nuk po m'don
po kujt pi bohet von
derisa repi mu m'don
tjert metni ouu...
Ti thom fjalt qe si kom thon
n'gjys qe i kom lon
ata qe jon mundu me m'nxon
tash i gjen in the zone
DEAD vouu sikur Biggie
versioni shqip Singgie
krejt prej bines ikni
se.. i marr do
rima qe m'kan mbet pa i thon
me margo anash nuk bon kurqysh mi lon
kshtu qe ngarko krejt senet n'cargo
beat-in, majk-in, letren ti largo...

REF 2x:
Veq po du me thy pak
e nuk jon ka m'lojn
Veq po du me bo qa du
jo qa dojn
Veq po du me shku
ku mu m'kuptojn
sen spo du me ni
po du me bo muzik.

Veq po du me thy
veq po du me shku
sen spo du me ni
po du me bo muzik.


Ky tekst u dërgua nga Da DrillBimBimma
Featuring: Singi & Vig Poppa
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011


BimBimma - Veq Po Du
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veq Po Du".
3. Video është e këngës "Veq Po Du", por nuk këndohet nga BimBimma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga BimBimma:


Komente 0