Më mbaj mend (për 1 muaj)


BimBimma - Zani I Skamjes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zani I Skamjes".
3. Video është e këngës "Zani I Skamjes", por nuk këndohet nga BimBimma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BimBimma - Zani I Skamjes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Video Produksioni:

Pulla

Këngë e albumit:

"Rra'jt"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Komente

Asnjë Koment

01/06/2011

2011-05-31T23:00:00+00:00Intro :

Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh per t'mos u kthyer..

Chorus :

Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh per t'mos u kthyer..
Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh per t'mos u kthyer..

Sa her t'kqyri ty ma kujton jeten
Se kur t'shoh n'sy gjith e shoh veten
Ka ardh koha jote e duhesh mu rrit tash
Ti je jeta qe manifestohet n'mish e n'asht
Se di pse t'ka ra hise me lind n'kit ven t'plast
E di qe ma mir ishe rrit me pas lind jasht
S'ki ti faj qe i ki prindt e qart
Qe per me t'ushqy ty rrin me bark t'shprazt
Jeta ka kuptim po na kurr nuk e kuptum ( Kurr )
Fmi nenvlersum me shpirtin e coptum
DHUN! I msum mos me kthy fjal ka dal 1 fjal qe shun
Tu u kon mu marr me ato n'rrug tu lyp pun
I viktumizum n'dhun
Me ja jep alltin pa hezitu gjun ( Bang )
Qdo nat tu u lut tu flejt me tut naj her tu nej qut
Tu e dit qe n'dhom e ka plakin e smut
Derisa SNOBAT menojn qe i din senet mas mirti
Ky fmi pret plakit t'vet mi dal shpirti...

Chorus :

Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )
Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )

N'shpi 1 dhomshe 1 fmi i qesaj moshe
Shpesh her i ndodh me nejt me 1 qoshe
Si qdo nat tjeter mas gjumit i qel syt
Qa me pa ( A )? E sheh 1 sherbtore te kryt
N'Ven t'deres t'jashtit dera e sallonit ( Qka? )
N'dhomen e vet osht dera e ballkonit ( Qysh? )
Del jasht e kshyr posht 3 kat mi tok
Qa po ndodh s'ja rrok pse e kom oborrin plot shok?
Tek kur t'kthehet n'dhom t'vet
E sheh qe ka flejt n'krevet t'shtrejt
S'di qa u m'gjet ? Qa o' ky marifet ?
A o' tu u m'rrejt jeta apet ?
A un' kom dek e kom shku n'xhenet !
Un s'pe besoj ( Oj ) e di qe as kti si besohet ( Kurr )
Nihet zhurma e 1 kerri qe parkohet
Shkallve te posht shpejtohet
Shikimi me 2 prindt i takohet
Ngan mi perqaf koha ngadalsohet
Kejt normalizohet ( Kejt normalizohet )
Kur t'qohet n'ora 4 se u kon tu pa anderr.. ( tu pa anderr.. )

Chorus :

Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )
Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )

Let o me fol po zor me vepru
Qa ju thu liderve ton qe ton kohen jon tu premtu
U tepru se jeten e mir e kena veq kur jena tu andrru
Se hala sen s'ka ndrru ( Sen )
Pse me ndrru? Kur i palojn mishet
Pse mi honger kari qe e ardhmja prishet!
Qysh prishet ?
E ardhmja pi fmis niset e rreth fmis lliset
S'di qa t'vyn mishet kur jeta e fmis prishet
Kerri i blindum i parkum ner dritare
Knej tu anku qe s'po kan pare
Duhet me ju ardh marre be nonen e kllosharve
50 perqind e fmive jon tu shit cigare
Tu kon me msu mbi abetare - Pa qare ( Fol )
Deri sa ju luftoni per karrika
Fmija msohen me perdor thika - ja shesin kikirika
N'fund t'dites - pun s'ka - pare s'ka - t'ardhme s'ka
Qe besa as non' ska!
Normal qe met fmija pa nan' ( Pa nan' )
Ku nana 14 vjeqare u met Shtatzan ( Shtatzan..Shtatzan..Shtatzan.. )

Chorus :

Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )
Pikon loti ne mesnat se ti ike per t'mos u kthyer
Ohhhh ( Un' jom zoni i skamjes ) per t'mos u kthyer.. ( Un' jom zoni i skamjes )


Ky tekst u dërgua nga  Albertt   sovranRexh   Patrriot   2lines
Më Shumë Këngë Nga BimBimma:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet