Më mbaj mend (për 1 muaj)


BimBimma - S'o Ghetto

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'o Ghetto".
3. Video është e këngës "S'o Ghetto", por nuk këndohet nga BimBimma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BimBimma - S'o Ghetto  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  56

Komente

Asnjë Koment

31/03/2014

2014-03-31T15:00:05+00:00Jo Jo jo s'o ghetto n'Amerik'
Jo jo jo s'o ghetto ç'a ki ni
jo jo, po o ghetto ku jom rrit'
n'tavolin' i ki hajna e polic tu u tallit'

jo jo jo s'o ghetto n'Gjermani
jo jo gheto so as n'Angli
jo jo, po per ghetto ku un rri
i ki veq n'Kosov', Shipni e Kollumbi

Po don gangsta? ktu e vran' vllau vllaun
ta ngul' thikën n'shpin' e njejta dor' qe ta rreh krahun
Dje n'çuz' m'çun' sod ma mir e luj' shahun
gjykoni sa t'doni, t'vetmin gjykus e kom Allahun!

Kthehem n'to!
Rregulli #1
ç'a ski qef me ta bo kurr tjetrit mos ja bo!
Mos gabo...Rule #2
S'bon me lakmu n'pidh mos ju kap tjetrit per gru!
Rule #3 biznisin e flliqt nuk bon me perzi me fmi
as me perzi me shpi
njejt si qysh raptisha sbon mu perzi me shki!
Rregulli 4
munohu mu kon' i paster qe naten me flejt dathen e driten nalen
pa heker afer, teper afer,
ti sje n'kti skenar', s'je as i perafert, je tjeter zhaner!
Rregulli 5, kujdes kon pe shtin n'mes
se metesh vetem gjeth ose gjehesh 'dekën vet
po se gjete veten n'mes pa rreth per'rreth
ja bon vetes dellen si e çel deren...t'shkel treni

Jo jo jo s'o gjeto n'Suedi
Qek e ki s'o ghetto as n'çeki
Eyo G, you a ghetto wanna be
se n'ghetto sirena e policis osht melodi

jo jo jo, s'o ghetto si n'TeVe
s'ka rezhi as kamera as montazh me pre!
se me dasht me t'pre...
sen s'o high definition krejt o 3D

Rregulli 6
N'kit katun' ku jom un s'bon me kon' shpiun
se kur t'del prej stacionit mo sun bon ven kerkun
t'mejn n'men per tum!
click-click Boom! t'majn n'shej per plum!
Rregulli 7, S'ka fake-in'
s'ki bole me qit' mos e nxirr hekrin
s'ki bole me shit' kurr mos e shit tjetrin
s'ka rrole me dit' ktu tvyn me dit vetin!
Vazhdojm me t'8-in
mushe sa t'munesh po kurr mos e kallxo gjepin
som u leq...senet tuja maji per veti
se t'hajn si mu kon' peshk k'ta peshkaqej n'deti
Rregulli 9!
Ta honksha! Nese e pate njetin me thon'!
gjithmon ni hap para tjetrit me kon'
se me t'hec trupi para emnit s'bon me lon!'
Rregulli 10!
kur vjen te aj momenti ma i nxet' n'jet'!
mati bolet bone! ja mshele gojen e le krejt!

Jo jo jo s'o ghetto n'Amerik'
jo jo jo s'o ghetto ç'a ki ni
jo jo, po o ghetto ku jom rrit'
n'tavolin' i ki hajna e polic tu u tallit'

jo jo jo s'o ghetto n'Gjermani
jo jo gheto so as n'Angli
jo jo, po per ghetto ku un rri
i ki veq n'Kosov', Shipni e Kollumbi


Ky tekst u dërgua nga Plaurati
Më Shumë Këngë Nga BimBimma:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet